Jak czytamy w przedstawionym planie, już od 2019 r. oferta nowych modeli Volvo będzie się składała wyłącznie z samochodów z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Równolegle spółka zapowiada, że gama modeli obu typów ulegnie znacznemu rozszerzeniu. Do 2021 r. w ofercie firmy ma się znaleźć m.in. pięć nowych czysto elektrycznych samochodów.

– Nowa strategia to koniec samochodów zasilanych wyłącznie silnikiem spalinowym – stwierdził Hakan Samuelsson, prezes Volvo. – Volvo będzie teraz silniejsze dzięki elektryfikacji – podkreślał.

Kiedy nastąpi koniec? 2018 r. będzie ostatnim, w którym spółka wprowadzi do sprzedaży nowe modele oparte wyłącznie na benzynie czy ropie. Z nastaniem 2019 r. samochody te nie znikną z oferty i Volvo będzie je dalej produkować i sprzedawać. Projekty te nie będą jednak kontynuowane i kiedy przyjdzie ich czas – gruntowne odświeżenie danego modelu wykonuje się w motoryzacji średnio co siedem lat – zostaną zamknięte i wycofane z oferty. Oznacza to, że mniej więcej w 2025 r. z taśmy montażowej zjedzie ostatni spalinowy samochód Volvo.