W lipcu mówiło się, że maja odejść szef pionu finansowego Axel Strotbek, szef produkcji Hubert Waltl, kadrowiec Thomas Sigi i szef pionu sprzedaży Dietmar Voggenreiter. Prezes Rupert Stadler krytykowany przez media i związki zawodowe za postępowanie  wobec skandalu z emisjami spalin zostanie, bo ma poparcie rodzin Porsche i Piech kontrolujących Volkswagena. – To powinno pójść dość gładko – stwierdziła jedna z osób.

Audi zapewniająca większość zysków grupy ma problem z odwoływaniem samochodowa do wymiany oprogramowania, śledztwem prokuratury i krytyka za skandal i zachowanie po jego ujawnieniu w 2015 r.

Mówi się, ze Wendelin Goebel, zaufany człowiek prezesa Matthiasa Muellera w kierownictwie VW i prezesa Stadlera zastąpi Sigi na stanowisku szefa działu kadr. Nominacja dyrektora fabryki Audi w Gyoer na Węgrzech, Petera Koesslera na nowego szefa produkcji nie jest tak pewna, bo Wolfgang Porsche z rady nadzorczej chciałby innego kandydata.

Tygodnik „Automobilwoche” wymienił szefa sprzedaży pojazdów użytkowych VW, Brama Schota jako nowego  czlowieka od sprzedaży w Audi,  dyrektora finansowego Strotbeka ma zastąpić Alexander Seitz, który odpowiadał m.in. za zaopatrzenie w Ameryce Płd., był członkiem zarządu VW do Brasil.