Prezes koncernu Mark Fields poinformował, że pod koniec 2016 roku Ford wypuści na rynek elektryczna wersje Forda Focusa – Focus Electric, który będzie miał zasięg 100 mil (160 km) a akumulator będzie się ładował w zaledwie 30 minut.

Ford chce do końca 2020 roku wypuścić na rynek 13 nowych pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Za pięć lat niemal połowa produkowanych przez amerykański koncern samochodów będą stanowiły hybrydy i auta elektryczne. Obecnie stanowią one 13 proc. produkcji.

Fields powiedział, że z analiz koncernu wynika, że klienci będą bardzie zainteresowani hybrydowymi pojazdami niż tymi o elektrycznych silnikach.

– Oczywiście teraz niskie ceny ropy nie sprzyjają elektrycznym samochodom – powiedział Raj Nair, szef działu rozwoju Forda, ale jak podkreślił z czasem – dzięki edukacji oraz ulepszaniu modeli elektrycznych, ten trend może się odwrócić.

Według analityków całkowity koszt inwestycji w nowe technologie Forda w ciągu najbliższych pięciu lat wyniesie w sumie 70 mld dolarów.