Przedstawiciele blisko setki firm z całej Europy spotkali się w środę we Wrześni w Wielkopolsce. Będą dostarczać elementy do produkcji dostawczego Volkswagena Craftera. To było ostatnie spotkanie przedz uruchomieniem nowego zakładu. Zorganizowano je na kilka miesięcy przed rozpoczęciem produkcji, by pozwolić na dodatkowe uzgodnienia lub wprowadzenie rozwiązań ułatwiających współpracę producenta i dostawców.

Obecnie komponenty do produkcji samochodów w zakładach Volkswagena w Poznaniu dostarcza 91 polskich firm, z tego blisko 20 ulokowanych na terenie Wielkopolski. W sumie 35 proc. części dla produkowanego Volkswagena Caddy pochodzi z rynku polskiego, 45 proc. z Niemiec, reszta praktycznie z całego świata, w tym m.in. z Chin czy USA. – Po rozpoczęciu produkcji w nowej fabryce łączna liczba dostawców z Polski na pewno się zwiększy – twierdzi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Nowa fabryka jest już gotowa w 80 proc. Uruchomienie produkcji planowane jest na wrzesień. Docelowo we Wrześni ma pracować 3 tys. osób. Zakład będzie produkował rocznie 100 tys. aut.