Podczas czwartkowej sesji akcje wielkopolskiego producenta poszyć i akcesoriów samochodowych poszybowały w górę o prawie 2,6 proc. przy wzmożonych obrotach.

Pozytywna reakcja rynku ma związek z podpisaniem listów nominacyjnych z koncernem General Motors w sprawie produkcji seryjnej poszyć foteli samochodowych do wybranych modeli Opla Insignia w ekskluzywnej wersji skórzanej. Łączna szacunkowa wartości umowy to około 50 mln zł. Spółka podała, że rozpoczęcie dostaw ma nastąpić w drugim kwartale 2015 roku. Współpraca przewidziana jest na lata 2017 -2024.

Jak podała spółka poszycia skórzane dla modelu Opel Insignia będą produkowane w zakładach na Ukrainie. – Dostrzegamy tendencję rynkową, która pokazuje, że zwiększa się zapotrzebowanie na lepsze wyposażenie wnętrz samochodów. My, jako Groclin, już teraz jesteśmy na to przygotowani. Nie wykluczam, że kontrakt z General Motors będzie rozszerzony – wyjaśnił Andre Gerstner, prezes Groclinu.

Kontrakt z GM to kolejna pozytywna informacja ze spółki, która trafiła do inwestorów w tym tygodniu. W środę spółka poinformowała o zamiarze przejęcia inżynierskiego biura projektowego CADM Automotive. Wartość całej transakcji wyniesie nie mniej niż 20 mln zł. Komunikat ten podbił notowania akcji spółki o blisko 7 proc. Od styczniowego br. dołka walory Groclinu zdrożały o blisko 60 proc.