Ukraińcy odpalili silniki

Ruch w salonach samochodowych na Ukrainie. W styczniu sprzedaż nowych samochodów osobowych zwiększyła się o 51 procent w ujęciu rocznym.

Publikacja: 02.02.2017 14:25

Ukraińcy odpalili silniki

Foto: Bloomberg

W styczniu Ukraińscy kupili 4,8 tys. nowych samochodów osobowych, podało Zjednoczenie ukraińskiego przemysłu motoryzacyjnego. To niewiele, ale jednak o 51 proc. więcej niż rok temu.

Na Ukrainie sprzedaż nowych aut spadała w związku z konfliktem zbrojnym na wschodzie; rosyjską aneksją Krymu; biednieniem społeczeństwa i rosnącymi cenami u dilerów.

Dopiero w 2016 r. dilerzy sprzedali Ukraińcom 65,5 tys. nowych aut osobowych czyli o 41 proc. więcej niż w 2015 r. To właśnie dwa lata temu sprzedaż się gwałtownie załamała; była dwa razy mniejsza niż rok wcześniej i wyniosła 46,6 tys. sztuk.

Największym popytem w styczniu 2017 r cieszyła się Toyota (495 sprzedanych aut, wzrost o 63 proc.). Renault sprzedał 485 samochodów (+86 proc.) a VW 443 auta, tu sprzedaż się podwoiła.

Według ekspertów tegoroczna sprzedaż nowych samochodów zwiększy się na Ukrainie o 32-38 proc.

Ukraińcy kupują mało nowych aut także dlatego, że ich drogi są najgorsze w Europie; system ubezpieczeń drogi i zawodny a kradzieże na porządku dziennym.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy