PAH mająca 52,2 proc. praw głosu w Volkswagenie wyjaśniła, że jej rada nadzorcza została zwiększona z 6 do 10 członków, co pozwoliło wejść do niej Josefowi Michaelowi Ahorner (57 lat), Stefanowi Piech (47) i Peterowi Daniellowi Porsche (44); w radzie znalazła się tez Marianna Heiss (45) dyrektorka finansowa BBDO Deutschland nie należąca do tych rodzin.

Ahorner jest założycielem i szefem rady nadzorczej platformy marketingowej Emarsys, S. Piech, syn Hansa Michela Piecha dyrektorem firmy mediowej Your Family Entertainment z Monachium. P. D. Porsche właścicielem spółki PDP Holding z Salzburga. Nowi członkowie dołączą do Wolfganga Porsche, Hansa Michela Piecha, Ferdinanda Olivera Porsche. Radę opuści Hans-Peter Porsche (77) wnuk twórcy popularnego VW garbusa, Ferdinanda Porsche.

Analityk motoryzacji w firmie Jefferies, Philippe Houchois uznał, że ta nowa krew może pobudzić zmiany. — Naszym zdaniem to istotne zmiany, bo utrzymują równowagę wpływów obu rodzin i mają zasadnicze znaczenie dla stworzenia nowego kierownictwa Porsche SE i mogą stać się czynnikiem zmiany — dodał.

Od kilkudziesięciu lat oba rodzinne klany prowadziły zakulisową rywalizację o wpływy nad Porsche i Volkswagenem. Obecnemu szefowi rady w PAH, Wolfgangowi Porsche udało się wprowadzić pewną harmonię w stosunkach obu rodzin.