Na spotkaniu w klubie dziennikarzy ekonomicznych w Waszyngtonie nie wdawała się w szczegóły o rozmowach z Peugeotem, które ujawniono publicznie dwa tygodnie temu, nie chciała też odpowiedzieć, czy koncern z Detroit może podjąć decyzję o sprzedaniu Opla. – Zrobiliśmy wiele dla poprawienia działalności, ale badamy możliwości, by zorientować się, czy możemy przyspieszyć jeszcze bardziej, bo w tym biznesie liczy się wielkość. Kontynuujemy dialog – powiedziała.

W Europie pojawiły się informacje, że GM mógłby dobić targu z PSA na początku przyszłego tygodnia, ale prezes Barra nie chciała rozmawiać o harmonogramie.

GM popiera projekt reformy podatku odprowadzanego przez firmy, ale wyraził zaniepokojenie z powodu propozycji republikanów pobierania granicznego podatku dostosowawczego. – Jeśli nie będzie dobrze przemyślany, może stworzyć różne problemy – stwierdziła i uważa, że reforma podatków powinna unikać wywoływania niezamierzonych konsekwencji.

Proponowany podatek graniczny w wysokości 20 proc. byłby pobierany w imporcie towarów do Stanów i odpisywany przy ich eksporcie.