Kontrakt podpisano na 4 lata. Exact Systems, która w Turcji codziennie wysyła ponad 350 osób do pracy w 45 zakładach produkcyjnych, zwiększy teraz zatrudnienie w tureckim przedstawicielstwie o nawet 50 osób. – Jesteśmy pierwszym partnerem tureckiej fabryki w obszarze kontroli jakości – podkreśla Paweł Gos, prezes Exact Systems. W zakładzie Mercedesa Aksaray Truck, w którym zatrudnionych jest 3 tys. pracowników, obecnie produkowane są 4 modele ciężarówek: Atego, Axor, Unimog oraz Actros. W 2017 roku z linii produkcyjnej zjechało ponad 13,3 tys. pojazdów.

Do prac związanych z kontrolą jakości ciężarówek Mercedesa, Exact Systems codziennie deleguje do 20 inspektorów jakości. W ciągu całego kontraktu liczba ta może wzrosnąć przeszło dwukrotnie. – – Zostanie autoryzowanym dostawcą usług kontroli jakości Mercedes-Benz to ogromna szansa do dalszego rozwoju sieci naszych klientów w Turcji. Producent jest liderem rynku ciężarówek i na co dzień współpracuje z wieloma dostawcami części i podzespołów motoryzacyjnych z całego świata – mówi Jarosław Kochański, członek zarządu Exact Systems, odpowiedzialny za rozwój rynków zagranicznych.

Turecka spółka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Grupie Exact Systems. W 2017 roku skontrolowała ponad 90 mln części, co oznacza 14-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu 2016 roku.

Exact Systems posiada swoje przedstawicielstwa 12 państwach: w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii oraz Chinach. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów. Klientami firmy są również zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej.