– Jakość i wydajność produkcji w waszym zakładzie to najwyższa klasa światowa – powiedział Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny firmy Opel, który właśnie odwiedził fabrykę. Wizyta odbyła się krótko po nadaniu Astrze w Genewie tytułu europejskiego „Samochodu Roku 2016″. – Otrzymaliśmy już na ten samochód ponad 150 tys. zamówień. Astra produkowana w Gliwicach to prawdziwa gwiazda w salonach dealerów w całej Europie — dodał Neumann podczas spotkania z załogą fabryki, której przywiózł zdobytą nagrodę. Jak podkreślił Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland oraz GM Powertrain Szentgotthard, nagroda dla Astry jest wyjątkowym sukcesem. – Nie byłoby to możliwe bez przekonania, że możemy wyprodukować najlepszego Opla w historii, w jakości na światowym poziomie – powiedział Korpak.

Nowa Astra zawiera szereg rozwiązań do tej pory nie stosowanych w popularnych samochodach kompaktowych. Nowością są m.in. nieoślepiające matrycowe reflektory. Astra jest także pierwszym modelem Opla oferowanym od początku obecności na rynku z systemem Opel OnStar pełniącym role osobistego opiekuna kierowcy. Auto wyposażono także w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające integrację ze smartfonem.

Nowa generacja Astry napędza sprzedaż marki na polskim rynku. W pierwszym kwartale 2016 roku sprzedaż Opla wzrosła w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku o 7,4 procent, do ponad 9 tys. pojazdów. To najlepszy sprzedażowy wynik marki w Polsce za pierwszy kwartał od 2008 roku. Udział Opla w polskim rynku samochodów osobowych wynosi 7,7 proc., co daje mu czwarte miejsce w rankingu najpopularniejszych marek. Sprzedaż samej Astry w pierwszym kwartale wzrosła o prawie 46 proc. w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy ub. roku.