Niemieckie media od początku roku piszą, że koncern Volkswagena zamierza zlikwidować pokaźną liczbę stanowisk, by ratować sytuację finansową koncernu. „Manager Magazin” napisał, że pracę ma stracić ponad 10 tys. osób zatrudnionych na umowach o pracę. Koncern już pozbył się pracowników kontraktowych, ale według magazynu okazało się, że to za małe oszczędności.

Jednak szef rządu związkowego zapewnia, że to nieprawda. Stephan Weil powiedział lokalnej gazecie „Nordwest-Zeitung”, że celem rady nadzorczej oraz wszystkich udziałowców VW jest utrzymanie zatrudnienia na obecnym poziomie. Rząd związkowy Dolnej Saksonii jest udziałowcem niemieckiego koncernu z 20-procentowym udziałem.

Rewelacje „Manager Magazin” zdementował także rzecznik prasowy Volkswagena.

VW zatrudnia w Niemczech 271 tys. osób i jest największym prywatnym pracodawcą w Niemczech. Na całym świecie zatrudnia ponad 600 tys. osób.

Zgodnie z 12-punktowym programem poprawy rentowności, rok 2016 będzie rokiem oszczędności i zwiększania wydajności, a także poprawy wizerunku firmy, która mocno ucierpiała na skandalu dieslowym.