Za konstrukcję autonomicznych aut wzięło się w ostatnim czasie sporo firm, wśród nich Google, którego program wyglądał na bardzo zaawansowany. Google testowało już pojazdy ze swoim oprogramowaniem w wielu miejscach USA – auta Google przejechały łącznie ponad dwa miliony mil. Jednak internetowy gigant zdecydował się odłożyć swój program na półkę i zrezygnować z samodzielnego rozwijania autonomicznego auta.

Według informacji serwisu „The Information”, członkowie zarządu Alphabet (spółki-matki Google), Larry Page i Ruth Porat uznali samodzielne rozwijanie projektu za niepraktyczne. Samodzielne prace nad autonomicznym pojazdem są bowiem kosztowne, a przecież Google i tak współpracuje już ściśle nad samodzielnie kierującym się samochodem z koncernem Fiat Chrysler.

Odłożenie „Google Car” na półkę, nie oznaczałoby jednak, że korporacja rezygnuje całkowicie z planów związanych z wchodzeniem na ten nowy rynek. Po pierwsze, autonomiczne auto będzie zapewne rozwijane już we współpracy z koncernami samochodowymi (jak z wspomnianym wyżej Fiatem Chryslerem), a po drugie Google nie rezygnuje z projektu autonomicznej taksówki czy rozwijania ofert, które oznaczają bezpośrednią konkurencję z Uberem.

Więcej szczegółów dotyczących strategii Google w tej branży poznamy zapewne w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Gigant zaplanował konferencję prasową, na której zaprezentuje swoją stanowisko.