Niemiecki koncern Daimler, właściciel m. in. luksusowej marki Mercedes-Benz, pracował już samodzielnie nad budową autonomicznych samochodów i liczy na to, że współpraca z Boschem przyspieszy ich produkcję. Firmy postanowiły zainwestować w usługę taksówkarską w związku z tym, że klienci coraz częściej decydują się wynająć pojazd zamiast go kupić, co widać po rosnącej popularności takich aplikacji mobilnych, jak Uber, która służy do przywoływania samochodu znajdującego się w pobliżu za pomocą smartfona.

Samojezdne robo-taksówki, nad którymi pracują Daimler i Bosch, mają poruszać się po ustalonych częściach miasta i być współdzielone przez klientów – poinformowały firmy we wtorek w komunikacie. Pojazdy mają zwiększyć wygodę i mobilność osób, które muszą szybko przemieścić się z jednego punktu do drugiego, bądź nie posiadają prawa jazdy czy własnego samochodu. Firmy podkreślają również, że współdzielenie pojazdów wpłynie korzystnie na środowisko i zmniejszy ruch na drogach.

W komunikacie nie podano warunków finansowych umowy między dwiema niemieckimi firmami. Ustalono natomiast, że Mercedes-Benz będzie korzystał z opracowanego wspólnymi siłami systemu przez dwa lata, a po tym czasie spółki zaoferują go również swojej konkurencji.