Opel w Gliwicach już produkuje nową Astrę

Z linii produkcyjnej zakładów Opla w Gliwicach zjechał dziś pierwszy egzemplarz Astry V – nowej generacji najpopularniejszego modelu marki.

Publikacja: 29.09.2015 14:41

Opel w Gliwicach już produkuje nową Astrę

Foto: materiały prasowe

Światowa premiera auta miała miejsce podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie zaledwie dwa tygodnie temu. Jeszcze przed oficjalnym wejściem na rynek Opel zebrał na to auto 30 tys. zamówień.

Nowa Astra ma być dla marki jakościowym skokiem w segmencie kompaktowym pod względem efektywności, łączności oraz wyposażenia na poziomie klasy premium. W samochodzie zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i ułatwiających prowadzenie pojazdu. Niektóre z nich – w tym nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux – stanowią w tym segmencie zupełną nowość. Astra V jest także pierwszym modelem Opla oferowanym od początku obecności na rynku z systemem Opel OnStar, osobistym opiekunem kierowcy. Zapewnia on łączność i dostęp do usług. Do pokładowego punktu dostępowego Wi-Fi z mocną anteną można podłączyć jednocześnie siedem urządzeń mobilnych.

Od poprzednika auto jest lżejsze i przestronniejsze, ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę i jest napędzane nowo opracowanymi silnikami.

– Dzięki nowej Astrze realizujemy naszą filozofię oferowania technologii z wyższych segmentów wszystkim klientom marki Opel w przystępnych cenach – powiedział dziś w Gliwicach wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel, Peter Christian Küspert.

– To dla nas szczególny dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Z nową Astrą uczestniczymy w kształtowaniu przyszłości marki Opel – podkreślił dyrektor zarządzający GM Manufacturing Poland, Andrzej Korpak.

W polskich salonach nowe auto pojawi się na przełomie października i listopada. – Liczymy, że będzie ona zajmować czołowe miejsce w sprzedaży w swoim segmencie – zapowiedział dyrektor generalny General Motors Polska, Wojciech Mieczkowski.

Astra ma sprawić, że w przyszłym roku gliwicka fabryka będzie mogła osiągnąć pełne wykorzystanie zdolności produkcyjnych. Zakład Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. To także jeden z najlepszych zakładów GM pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym dotyczącym optymalizacji zarządzania energią. Dla fabryki produkcja nowego modelu będzie gwarancją stabilności na najbliższe kilka lat. Zakład zwiększył na początku obecnego roku zatrudnienie, a w przyszłym roku produkcja ma wzrosnąć o 30-40 proc.

Obecnie prócz nowej Astry w Gliwicach produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC. Pod koniec bieżącego roku rozpocznie się tam także produkcja Buicka Cascady, przeznaczonego na rynek północnoamerykański.

Archiwum
Gliwice walczą o motoryzacyjną nowość z silnikiem z Tych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
Zarobki Elona Muska zatwierdzone, ale nie jednogłośnie
Archiwum
Dyrekcja Skody proponuje podwyżkę zarobków
Archiwum
Europejski plan produkcji PSA
Archiwum
Fabryka Opla w Tychach uratowana