Żeby skorzystać z iMoto.zone trzeba na początek się zarejestrować. usługa jest darmowa i wystarczy, że w ramach swojego konta podamy numer VIN, a system automatycznie odnajdzie wszystkie dane techniczne dotyczące naszego samochodu. Potem wystarczy uzupełnić najważniejsze informacje i możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu.

iMoto to wygodne narzędzie dla zapominalskich. Serwis zapamięta za nas wszystkie daty związane z eksploatacją pojazdu (terminy przeglądów, data wygaśnięcia ubezpieczenia, etc.) i w odpowiednim czasie przypomni o konieczności podjęcia odpowiednich czynności. Serwis umożliwia szybkie i łatwe wyszukiwanie części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu, że podaliśmy numer VIN, będą one przypasowane konkretnie do naszego samochodu lub motocykla.

Ciekawą funkcją udostępnianą w ramach wirtualnego garażu iMoto jest książka serwisowa. Możemy tam zapisać wszystkie skany faktur i opisy napraw odnośnie naszego pojazdu. Dzięki temu dokumenty będą bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu. Gdy użytkownik zechce sprzedać pojazd, iMoto umożliwia wygenerowanie ogłoszenia wraz z kompletną historią serwisową, którą będzie można przekazać po sprzedaży do nowego użytkownika.

Serwis iMoto buduje społeczność skupioną wokół motoryzacji, gdzie wśród znajomych i zaprzyjaźnionych firm będzie można podyskutować na różne tematy i wymieniać się wiedzą. W serwisie znajdziemy dział Motonewsy, gdzie uzyskamy porady i informacje na temat samochodów i motocykli, a także czynności z nimi powiązanych  W ramach iMoto możemy korzystać z darmowej bazy wszystkich niezbędnych wzorów dokumentów.

Twórcy iMoto, Dariusz Nabywaniec i Olaf Dąbrowski, podkreślają że iMoto to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, a także na świecie.