Delphi, bo o niej mowa, została partnerem ds. rozwoju i integratorem systemów na potrzeby platformy autonomicznej jazdy.

Na początku maja w centrum Silicon Valley Center for Autonomous Driving firmy Intel w San Jose odbyły się jednodniowe warsztaty Autonomous Driving Workshop. W czasie tego wydarzenia BMW zaprezentowała jeden z około 40 zautomatyzowanych pojazdów rozwijanych przy współpracy z Intelem i Mobileye. – Współpraca firm BMW, Intel i Mobileye nieustannie otwiera nowe możliwości dla branży motoryzacyjnej – podkreśla Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela.

Jak tłumaczy, w ciągu niespełna roku zespoły poczyniły znaczne postępy na drodze do wprowadzenia skalowalnej platformy autonomicznej jazdy. – Obecnie pracujemy nad dostarczeniem 40 pilotażowych samochodów jeszcze w drugiej połowie tego roku. Dołączenie firmy Delphi przyspieszy wprowadzenie na rynek autonomicznych pojazdów różnych marek i zapewni klientom wysoki poziom zróżnicowania oferty – dodaje.

Czwórka partnerów planuje wspólnie wdrożyć model współpracy, który pozwoli na dostarczanie i rozwijanie rozwiązań po stronie wielu producentów OEM z branży motoryzacyjnej, jak również z innych sektorów.

Firma Delphi dostarczyła już BMW Group prototyp platformy komputerowej, a obecnie współpracuje z Intel i Mobileye w dziedzinach percepcji, integracji czujników i wysoko wydajnych rozwiązań obliczeniowych. Autonomiczne pojazdy do seryjnej produkcji mogłyby trafić do roku 2021. Eksperci twierdzą, że integratorzy systemów – tacy jak Delphi – odgrywają krytyczną rolę w strategii wprowadzania wspólnego rozwiązania na rynek oraz jego szybkiej adaptacji przez branżę motoryzacyjną. Głównym zadaniem Delphi będzie właśnie integracja systemu opracowywanego przez BMW Group, Intel i Mobileye z rozwiązaniami stosowanymi przez producentów samochodów. Delphi może także dostarczać niezbędne komponenty sprzętowe, takie jak czujniki, oraz aplikacje zwiększające różnorodność opracowywanych rozwiązań, a także podejmować działania mające na celu ich dostosowywanie do potrzeb producentów.