Przed salonem samochodowym w Nowym Jorku niemiecka grupa poinformowała o 6-letniej gwarancji albo przebiegu 72 tys. mil (115 200 km) dla SUV Atlas i Tiguan roku modelowego 2018, które pojawia się na rynku w tym roku. – Taka gwarancja uwzględni jeszcze bardziej potrzeby amerykańskich nabywców – oświadczył szef VW of America, Hinrich Woebchen.

VW podał, że większość rywali oferuje na podobne pojazdy gwarancję 3 lat albo przebiegu 36 tys. mil. Najdłuższy okres gwarancyjny proponują Hyundai Motor i Kia Motors – 5 lat albo 60 tys. mil. Gwarancja na układ napędowy wynosi 100 tys. mil, ale trwa tylko 5 lat albo 60 tys. mil w razie zmiany właściciela.

Nowy system gwarancji Volkswagena jest dwukrotnie dłuższy od obecnych 3 lat i 36 tys. mil dla Tiguana. Atlas jest całkowicie nowym modelem.

Sprzedaż pojazdów marki VW zmalała w 2015 r. o 5 proc., pod koniec roku Niemcy zaprzestali sprzedaży diesli w Stanach, w 2016 r. była mniejsza o 8 proc., ale od początku 2017 r. zwiększyła się o 10 proc.

Prezes nowej sieci salonów AutoNation, Mike Jackson stwierdził, ze dłuższa gwarancja może przyciągnąć nowych klientów. – Amerykanie są gotowi wybaczać, ale trzeba ich przeprosić i zaproponować dobrą umowę. VW musi dać taką cenę, która wskaże, że prosi o wybaczenie – powiedział.