Grupa włosko-amerykańska reagując na zapytanie Consob stwierdziła: „Co pewien czas FCA może otrzymywać prośby o informacje na temat potencjalnie strategicznych transakcji i w takim razie dokonuje przeglądu takich próśb ze względu na zobowiązania wobec akcjonariuszy. FCA nie komentuje pogłosek rynkowych i dlatego też nie zamierza wypowiadać się o jakichkolwiek prośbach”. Wcześniej grupa oświadczyła, że Great Wall Motor nie zwróciła się do niej o to, ona realizuje obecny 5-letni plan strategiczny.

Chińska grupa ponowiła następnego dnia zainteresowanie Fiatem Chryslerem, ale dodała, że nie nawiązywała kontaktu z radą nadzorczą i nie podpisała żadnej umowy. Chińczyków interesują zasadniczo marki Ram i Jeep.

Rozmowy z VW o furgonetkach

FCA i Volskwagen przeprowadziły rozmowy o wspólnej produkcji lekkich pojazdów dostawczych — podała osoba związana z tym tematem. — To jest jeszcze bardzo ogólne, trzeba poczekać, czy do czegoś dojdzie — powiedziała.

Informację podał o tym jako pierwszy dziennik „WSJ”; taka współpraca mogłaby dotyczyć nowych wersji furgonetek VW Caddy i Amarok, ale w dalszym ciągu nie jest jasne, jaki zakres przybrałaby możliwa współpraca.