W ubiegłym tygodniu VW zapowiedział rozdawanie karty Visa z sumą 500 dolarów i odrębną kartę z 500 dolarami na pokrycie kosztów usług w stacjach serwisowych i bezpłatną całodobową assistance w ciągu 3 lat .

Rzeczniczka firmy w Stanach, Jeannine Ginivan podała, że 120 tys. właścicieli zarejestrowało się do odbioru kart z prezentem, czyli około jednej czwartej z 482 tys. posiadaczy w Stanach samochodów tej firmy.

Firma wyjaśniła, że uczestnictwo w tym programie nie ogranicza właścicieli pojazdów w występowaniu o odszkodowania na drogę sądową; VW spodziewa się setek takich spraw.

Amerykańska filia VW mianowana dotychczasowego szefa działu projektowania samochodów i jakości w Porsche, Michaela Steinera komisarzem d.s.kontroli przestrzegania przez filię przepisów. Steiner podlega bezpośrednio prezesowi VW, Mathiasowi Muellerowi.

Australijska kancelaria prawna Maurice Blackburn zapowiedziała, że będzie dochodzić od Volkswagena po ok.10 tys. dolarów australijskich (7130 USD) za każdy z ponad 90 tys. samochodów, które miały zainstalowane oszukańcze oprogramowanie. Ogłosiła złożenie w sądzie federalnym pozwu zborowego w imieniu australijskich właścicieli aut VW, Audi i Skody; łączne roszczenia szacuje na dobre 100 mln dolarów.