AFP

Ford Motor podał o odejściu w trybie natychmiastowym prezesa na Amerykę Płn., Raja Naira z powodu zachowania „niezgodnego z kodeksem postępowania w firmie”, nie precyzując, co zrobił. Koncern dokonał w związku z tym różnych zmian kadrowych.

Rzecznik koncern wyjaśnił, że kilka tygodni temu wszczęto wewnętrzne śledztwo po otrzymaniu informacji o niewłaściwym zachowaniu Naira. „Podjęliśmy tę decyzję (o zdymisjonowaniu) po pogłębionej i uważnej ocenie. Ford jest głęboko przywiązany do tworzenia i utrzymywania zdrowych stosunków i do szacunku. Oczekujemy od naszych szefów pełnego respektowania tych wartości” — oświadczył w komunikacie prezes Forda, Jim Hackett.

W tym samym komunikacie Nair złożył przeprosiny nie ujawniając również charakteru stawianych mu zarzutów. Kierował Fordem w Ameryce Płn. od maja 2017. Koncern wyjaśnił komisji kontroli giełdowej, że Nair jest uprawniony do odprawy i ubezpieczenia zdrowotnego, ale nie dostanie premii za 2017 czy 2018 r., również anulowano mu ruchomą część wynagrodzenia akcjami. Nair zgodził się nie występować z roszczeniami wobec koncernu, będzie współpracować w każdym śledztwie czy sprawie sądowej w przyszłości.

Zwolnione stanowisko obejmie od 1 marca Kumar Galhotra, pracujący w Fordzie od 29 lat, wcześniej kierował działem Lincoln Motor. Będzie podlegać wiceprezesowi Forda i szefowi działu globalnych rynków, Jimowi Farleyowi. Koncern obsadził też stanowisko zwolnione przez Galhotrę dokonał też kilku innych zmian kadrowych w swym kierownictwie.

Kilku szefów firm, najczęściej wpływowych mężczyzn ustąpiło ostatnio albo zostało odsuniętych z powodu zarzutów o agresję lub molestowanie seksualne po aferze z Harveyem Weinsteinem.

Mogą Ci się również spodobać

Elektryczne Audi Stocha już do kupienia

Podczas rywalizacji w skokach narciarskich Pucharu Świata oraz Turnieju Czterech Skoczni Audi reklamowało swój ...

Toyota RAV4 hybrid: Dopasuj ją do własnych potrzeb

Pierwsza generacja japońskiego SUV-a pojawiła się na rynku w 1994 roku i była jednym ...

Lexus LC Convertible: Koncept z nadzieją

Rozpoczynają się targi samochodowe w Detroit. Jedną z najciekawszych premier będzie koncepcyjny Lexus LC ...

Nowy Suzuki Jimny: Powrót do korzeni

Jeszcze w tym roku Suzuki zaprezentuje nową generację modelu Jimny. Teraz w sieci pojawiły ...

Renault Megane R.S,

Najmocniejsza wersja Renault Megane wyceniona

Pierwsza generacja Megane R.S. pojawiła się w 2004 roku. Miała 225 KM mocy i ...

Genewa 2019 | Mercedes-AMG S 65 Final Edition: Koniec czasów, które znamy

Mercedes-AMG żegna się z dwunastocylindrowym silnikiem. Z powodu tego smutnego wydarzenia powstała limitowana edycja ...