Bloomberg

Fiat Chrysler jest podejrzewany o utrudnianie śledztwa w sprawie dieselgate – wynika z dokumentu, jaki trafił do Reutera.

Prokuratura oświadczyła, że tej grupie samochodowej nie postawiono zarzutów w ramach śledztw dotyczących przemysłu samochodowego w związku z podejrzeniami o oszustwo w zatruwaniu powietrza przez silniki Diesla. – W ramach tego postępowania nie postawiono do dziś żadnego zarzutu – stwierdzono.

Tymczasem w piśmie z 17 października sędzia śledczy prowadzący to postępowanie informuje osoby objęte nim o ich prawach, stwierdza też, że francuscy śledczy podejrzewają, iż podejmowano próby utrudniania pracy jednemu z nich, którego zadaniem jest ujawnianie przypadków naruszania francuskich ustaw konsumenckich.

Pismo przypomina, że postępowanie dotyczy poważnego wprowadzania w błąd. Chodzi o fakt „oszukiwania kupujących pojazdy marki Fiat, Alfa Romeo Jeep lub Lancia” z silnikami Diesla różnych rodzajów o istotnych zaletach tych pojazdów i o dokonanych kontrolach.

Francuska prokuratura wszczęła 15 marca formalne śledztwo wobec Fiata Chryslera w związku z twierdzeniami, że firma oszukiwała w testach na emisję spalin. Dokładny charakter śledztwa jest dość nieprecyzyjny. W piśmie sędzia stwierdza, że podejrzewane oszustwa z emisjami sięgają września 2009 i dotyczą Fiata, Alfy Romeo i Jeepa, ale nie podaje, jak długo trwały.

Podobne postępowania wszczęto we Francji wobec Volkswagena, Renaulta i PSA.

Mogą Ci się również spodobać

Emilio Herrera, prezes Kia Motor Europe: Nie mamy ambicji być marką premium

Wydaje mi się, że samochód nadal jest wyrazem osobowości jego użytkownika, więc z tego ...

Nie tylko duże firmy chcą mieć we flotach nowe auta

Wynajem długoterminowy coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców. Do zakupów zachęcają też niskie TCO.

Czarna seria menedżerskich odejść z BMW

Raczej nie napisalibyśmy o tym, że Hildegard Wortmann, która jest odpowiedzialna w BMW za ...

JBM Solaris Ecolife, produkowany przez spółkę j.v. Solarisa i indyjskiej firmy JBM w Azji z akumulatorami polskiej firmy ICPT na targach Auto Expo w Indiach

Baterie zaczną rządzić światem

Już niedługo akumulatory będą równie ważne, jak dzisiaj ropa. Polskie firmy chcą powalczyć o ...

Mazda MX-5 RF: Stworzona, by cieszyć

Retactable Fastback. Nowa wersja legendarnego roadstera Mazdy, MX-5 RF to pierwszy model z twardym, ...

W poniedziałek akcje Geely na giełdzie w Hongkongu wystrzeliły o 9 proc. w górę. Kurs Daimlera we Frankfurcie spadł o 1 proc.

Chiński Ford wsiada do Mercedesa

Li Shufu, prezes Geely kupując za 9 mld dol. 9,7 proc. akcji Daimlera, znów ...