Diesle Peugeota Citroena też objęte śledztwem

Prokuratura paryska wszczęła wstępne postępowanie ws. emisji spalin przez diesle pojazdów grupy PSA – podały w Paryżu osoby z wymiaru sprawiedliwości potwierdzając informację dziennik „Liberation”.

Postępowanie zaczęto 7 kwietnia w związku z „oszukiwaniem jakości i przeprowadzonych kontroli, a konsekwencją tych faktów było, że towary stały się niebezpieczne dla zdrowia ludzi lub zwierząt”.

Prokuratura prowadzi już podobne postępowania wobec Volkswagena, Renaulta i Fiata. Podjęła je po publikacji wniosków urzędu konkurencji, ochrony interesów konsumentów i ścigania oszustw GDCCRF dotyczących emisji spalin przez pojazdy z dieslami.

PSA poinformowała, że przedstawi swe argumenty „dla uniknięcia wszelkich uogólnień i obrony swych interesów. Grupa PSA przestrzega przepisów we wszystkich krajach, w których działa” – wyjaśniono w majlu.

Według ‚Liberation” sprawą zajmuje się trójka sędziów śledczych z pionu zdrowia publicznego prokuratury. Podejmą „działania wyjaśniające dla ustalenia, czy emisje tlenków azotu silników Diesla w co najmniej 6 pojazdach marki Peugeot i Citroen przekraczały normy dopuszczone przez prawo” – podał dziennik.

W marcu urząd konkurencji uznał, że nie ma materiałów do przekazania wymiarowi sprawiedliwości dotyczących Opla.

Mogą Ci się również spodobać

100 tysięcy Opli z dieslami trafi do warsztatów

Po kontroli Opla Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego rozpoczyna działania z powodu nielegalnego urządzenia, które ...

Grupa Renault: sukcesy mimo kłopotów

Grupa Renault zrealizowała w 2018 r. swoje plany mimo kryzysu z dieslami i niesprzyjającej ...

Obawy w Niemczech po decyzji Trumpa

Niemiecki sektor motoryzacji oświadczył, że Europa musi dokonać ponownego ustalenia norm dotyczących środowiska, aby ...

Tesla traci talenty i pieniądze

Najbardziej znany producent samochodów elektrycznych zmaga się z falą odejść wysokiej rangi menedżerów oraz ...

Premiery 2019 | BMW: Rok mocy

Zapowiada się bardzo pracowity rok dla BMW. W roku 2019 pojawi się kilka modernizacji, ...

Przez strajk na Węgrzech Audi wstrzymało produkcję

Pracownicy Audi w węgierskim zakładzie w Győr rozpoczęli strajk. Chcą zarabiać tyle, co ich ...