123rf.com

Daimler poprawił prognozę wzrostu rocznego zysku operacyjnego dzięki solidnej sprzedaży limuzyn i wersji sportowo-użytkowych Mercedesa-Benza nakręcanej nowościami

Grupa ze Stuttgartu przewiduje teraz znaczny wzrost sprzedaży, obrotów i zysku EBIT po poprawieniu go w I kwartale o 87 proc. do 4,01 mld euro, przy czym część wypracowana przez Mercedesa zwiększyła się o 60 proc. do 2,23 mld dzięki jednorazowej korzyści 690 mln. Również dział usług finansowych powinien mieć lepszy roczny EBIT.

W lutym Daimler zakładał lekki wzrost tego zysku, ale rekordowa sprzedaż Mercedesa po 3 miesiącach pozwoliła mu przekroczyć przewidywane wyniki. W ubiegłym roku Mercedes wypuścił nową wersję sedana klasy E, a jego sprzedaż rośnie, tylko w marcu skoczyła o 65 proc. „Jesteśmy bardzo przekonani, że w pozostałej części roku osiągniemy nasze cele finansowe i strategiczne” — oświadczył w komunikacie szef pionu finansowego Bodo Übber.

Grupa ogłosiła wcześniej kluczowe liczby kwartału wskazujące, że zysk zwiększył się po rewaluacji jej udziału w firmie map HERE, dzięki sprzedaży pewnych nieruchomości i zwrotu odpisu na chińską BAIC.

Daimler poinformował też, że kroki podjęte niedawno przez władze w USA dla zbadania emisji spalin i tzw. wspomagających urządzeń kontroli spalin mogą doprowadzić do dużych kar finansowych i akcji przywoławczych. Firmie grożą podobne konsekwencje jakie spotkały Volkswagena. „Nie można wykluczyć dojścia władz do wniosku, że diesle Mercedesa-Benza miały podobne urządzenia” — stwierdzono w raporcie kwartalnym.

Mogą Ci się również spodobać

Lego Bugatti Chiron: Zbudowany z miliona klocków

Jeśli chcesz Bugatti Chirona, a cię na niego nie stać, możesz się pocieszyć… zestawem ...

Tel Aviv staje się znaczącym hubem dla startupów pracujących nad technologiami dla autonomicznych samochodów

Izraelskie startupy: od wojskowych technologii do autonomicznych aut

Technologie, które pozwoliły armii Izraela kierować czołgami, naprowadzać i przechwytywać pociski rakietowe czy zapewnić ...

Walcząc z zanieczyszczeniem powietrza kolejne miasta zakazują wjazdu starych diesli

Nie ma zgody co do skali ograniczania emisji spalin

Polska razem z Niemcami popiera mniej ambitny cel ograniczenia emisji spalin. We wtorek decyzja ...

Samochody to już połowa leasingowego rynku

Branża leasingowa ma za sobą rekordowy rok. Sfinansowała inwestycje firm warte 82,6 mld zł, ...

Ile aut ginie z ulic w Niemczech?

W ubiegłym roku w Niemczech popełniono o 3,4 procent mniej przestępstw niż w 2017 ...

Ford Focus ST: Wszystko co trzeba

Nowy Focus otrzymał wyłącznie silniki trzycylindrowe. Na szczęście ta zasada nie będzie obowiązywać dla ...