Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Koenigsegg, Bugatti, Lamborghini – takie samochody można było spotkać jeszcze niedawno w garażu wiceprezydenta Gwinei Równikowej. Kilka dni temu skonfiskowała je szwajcarska policja.

Teodoro Nguema Obiang Mangue to syn prezydenta-dyktatora Gwinei Równikowej, a tym samym wiceprezydent tego kraju. Afrykański polityk był znany ze słabości do luksusowych produktów, a w szczególności samochodów. Cześć jego kolekcji wartej miliony dolarów została skonfiskowana kilka dni temu w Genewie przez policję. Jest oskarżony o korupcję, pranie pieniędzy, defraudacje funduszy publicznych i malwersacje. Jego proces rozpocznie się na początku przyszłego roku w Paryżu.

W jego kolekcji można było zobaczyć Koenigsegga One:1. Szwedzki supersamochód dysponuje mocą 1360 Km, a prędkość 300 km/h osiąga w niecałe 12 sekund. To niezwykle rzadko spotykany okaz. Po całym świecie jeździ zaledwie siedem takich samochodów.

Kolejny zarekwirowany samochód to Lamborghini Veneno Roadster. To kolejny supersamochód, ale ze składanym dachem. Auto ma pod maską silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Jednostka generuje 650 KM mocy, a do setki przyspiesza w niecałe 3 sekundy. Włoska marka wyprodukowała tylko 10 egzemplarzy tego modelu, a ceny na rynku wtórnym osiągają kwoty rzędu 20-30 mln złotych.

Poza wspomnianymi modelami zatrzymano również Bugatti Veyron, które swego czasu było najszybszym i najdroższym seryjnie produkowanym samochodem, a także auta innych luksusowych marek jak Aston Martin, Porsche czy Ferrari.

To już kolejny raz, kiedy wiceprezydent Gwinei Równikowej traci swoje supersamochody. W 2011 roku francuska policja zarekwirowała w Paryżu dwa egzemplarze Bugatti Veyron, Maserati MC12, Porsche Carrera GT, Ferrari Enzo, Maybacha, Ferrari 599 GTO i Rolls-Royce`a Phantoma. Kilkanaście miesięcy później zabezpieczono też jego willę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Opel Corsa: Lżejszy od francuskich braci i sióstr

Opel już zaprezentował elektryczną wersję Corsy-e, a teraz przedstawia swój nowy model z napędami ...

Marki motoryzacyjne, które nie podołały Europie

Dla marek motoryzacyjnych Europa nigdy nie należała do łatwych rynków. Wyśrubowane normy spalin dodatkowo ...

Toyota zmodernizowała swoją największą limuzynę

Od 2019 roku Toyota Camry powróciła du europejskiej i polskiej oferty. W roku modelowym ...

Pagani Zonda HP Barchetta: Najdroższy samochód na świecie

Pagani Zonda powróciła. Z obciętą przednią szybą i w limitowanej liczbie trzech egzemplarzy. Jeżeli ...

Autostrada A1 z odcinkowym pomiarem prędkości

Policyjna grupa SPEED intensyfikuje swoje działania na budowanej autostradzie A1 między Tuszynem a Częstochową. ...

Sprzedaż samochodów w Polsce spadnie w 2020 r. o 24 proc.

O prawie jedną czwartą skurczy się w 2020 r. polski rynek nowych samochodów – ...