Bloomberg

Samochody napędzane wyłącznie silnikiem spalinowym odchodzą do lamusa? Czytając nową strategię Volvo można odpowiedzieć wyłącznie „tak” oraz że stanie się to szybciej, niż prognozowali specjaliści branżowi.

Jak czytamy w przedstawionym planie, już od 2019 r. oferta nowych modeli Volvo będzie się składała wyłącznie z samochodów z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Równolegle spółka zapowiada, że gama modeli obu typów ulegnie znacznemu rozszerzeniu. Do 2021 r. w ofercie firmy ma się znaleźć m.in. pięć nowych czysto elektrycznych samochodów.

– Nowa strategia to koniec samochodów zasilanych wyłącznie silnikiem spalinowym – stwierdził Hakan Samuelsson, prezes Volvo. – Volvo będzie teraz silniejsze dzięki elektryfikacji – podkreślał.

Kiedy nastąpi koniec? 2018 r. będzie ostatnim, w którym spółka wprowadzi do sprzedaży nowe modele oparte wyłącznie na benzynie czy ropie. Z nastaniem 2019 r. samochody te nie znikną z oferty i Volvo będzie je dalej produkować i sprzedawać. Projekty te nie będą jednak kontynuowane i kiedy przyjdzie ich czas – gruntowne odświeżenie danego modelu wykonuje się w motoryzacji średnio co siedem lat – zostaną zamknięte i wycofane z oferty. Oznacza to, że mniej więcej w 2025 r. z taśmy montażowej zjedzie ostatni spalinowy samochód Volvo.

Mogą Ci się również spodobać

Kultowy „Maluch” obchodzi dziś urodziny

Słynny Fiat 126p świętuje dziś swoje 44 urodziny. Pierwszy egzemplarz „Malucha” wyjechał z fabryki ...

Tesla pozwana na 2 miliardy dolarów

Amerykańska firma Nikola Motor pozwała Teslę na niebotyczną kwotę dwóch miliardów dolarów. Powodem ma ...

Skoda zbuduje tanie auto

Nowy szef, nowe porządki. Herbert Diess szef grupy Volkswagena zapowiedział nowy podział struktury marek ...

Odwrót od zakazu palenia

Starsi fani Formuly 1 z pewnością pamiętają ikoniczne oznaczenia czerwonych bolidów Ferrari. W latach ...

Opel Grandland X Ultimate: mocne uderzenie luksusem

W całej Europie jest już w sprzedaży największy, najbardziej wypasiony i najdroższy z trzeciej ...

Bruksela chce obowiązkowo wyposażyć auta w nowe systemy bezpieczeństwa

System utrzymywania samochodu na pasie ruchu, czy automatycznego hamowania przed przeszkodą, systemy detekcji pieszych ...