Bloomberg

Kierownictwo Volskwagena w USA obiecało wypłacić w ciągu miesiąca franczyzowym dealerom w Stanach kompensaty za straty poniesione z powodu skandalu z emisjami spalin

Obietnicę taką złożył Mark McNabb z kierownictwa VW Group of America na spotkaniu z ponad 150 dealerami z północno-wschodniej części Stanów w hotelu w Newark. Po raz pierwszy niemiecka firma przyznała, że dealerzy otrzymają zwrot pieniędzy za straty wynikające ze skandalu, który w samych Stanach dotyczy 500 tys. użytkowanych pojazdów. Szczegóły tych wypłat są negocjowane, powinny zostać uzgodnione w ciągu 30 dni.

Volkswagen organizuje w całym kraju spotkania informacyjne z dealerami, przedstawiając plan realizacji porozumienia na sumę prawie 15 mld dolarów z władzami i przedstawicielami konsumentów. Grupa przedstawiła dealerom szczegółowy harmonogram skupu pojazdów i ich napraw. Właściciele pojazdów będą mogli odsprzedać je albo dostarczyć do naprawy od października. Skup może potrwać do końca 2018 r.

Nowa wersja oprogramowania dla diesli trzeciej generacji będzie dostępna w październiku, modyfikacja sprzętu i oprogramowania dla silników pierwszej generacji w styczniu 2017, a dla drugiej generacji w lutym. W październiku 2017 ma być gotowa metoda naprawy sprzętu silnikach trzeciej generacji.

Przedstawiony teraz program dla silników TDI obejmuje niemal 500 tys. pojazdów używanych dotychczas przez Amerykanów i dodatkowe 12 tys., których dealerzy nie mogli sprzedać i trzymają na swoich placach. Grupa VW ma w Stanach 650 dealerów.

Mogą Ci się również spodobać

Kia Niro EV: Nowy elektryczny SUV

Na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu Kia przedstawi swojego nowego, w pełni elektrycznego SUV-a ...

Nowa Toyota Corolla nakręca sprzedaż marki w Polsce

Octavia z największą sprzedażą, Corolla liderem wzrostu

W maju sprzedaż nowych aut ruszyła mocno w górę. Po słabszym początku roku rynek ...

Autonomiczne ciężarówki wyjadą na drogi już za 10 lat

Podległa Daimlerowi firma Autonomous Technology Group chce wdrożyć autonomiczne ciężarówki do 2029 roku. W ...

Premiera systemu ABS w 1978 r.

40 lat ABS: Od innowacji do standardu

Między 22 a 25 sierpnia 1978 r. Mercedes-Benz i Bosch zaprezentowały na fabrycznym torze ...

Włamali się do aplikacji, zniknęła setka Mercedesów i smartów

W Chicago złodzieje zhakowali aplikację mobilną carsharingowej firmy car2go należącej do Daimlera. Część ze ...

Lyft i Uber wjadą na parkiet

Największe amerykańskie startupy, specjalizujące się w usługach tzw. ride-sharingu, idą na giełdę. Wyceniane łącznie ...