Post Image
Post Image

Gliwicka fabryka Opla została bardzo wysoko oceniona w całym koncernie.

– Jakość i wydajność produkcji w waszym zakładzie to najwyższa klasa światowa – powiedział Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny firmy Opel, który właśnie odwiedził fabrykę. Wizyta odbyła się krótko po nadaniu Astrze w Genewie tytułu europejskiego „Samochodu Roku 2016″. – Otrzymaliśmy już na ten samochód ponad 150 tys. zamówień. Astra produkowana w Gliwicach to prawdziwa gwiazda w salonach dealerów w całej Europie — dodał Neumann podczas spotkania z załogą fabryki, której przywiózł zdobytą nagrodę. Jak podkreślił Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland oraz GM Powertrain Szentgotthard, nagroda dla Astry jest wyjątkowym sukcesem. – Nie byłoby to możliwe bez przekonania, że możemy wyprodukować najlepszego Opla w historii, w jakości na światowym poziomie – powiedział Korpak.

Nowa Astra zawiera szereg rozwiązań do tej pory nie stosowanych w popularnych samochodach kompaktowych. Nowością są m.in. nieoślepiające matrycowe reflektory. Astra jest także pierwszym modelem Opla oferowanym od początku obecności na rynku z systemem Opel OnStar pełniącym role osobistego opiekuna kierowcy. Auto wyposażono także w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiające integrację ze smartfonem.

Nowa generacja Astry napędza sprzedaż marki na polskim rynku. W pierwszym kwartale 2016 roku sprzedaż Opla wzrosła w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku o 7,4 procent, do ponad 9 tys. pojazdów. To najlepszy sprzedażowy wynik marki w Polsce za pierwszy kwartał od 2008 roku. Udział Opla w polskim rynku samochodów osobowych wynosi 7,7 proc., co daje mu czwarte miejsce w rankingu najpopularniejszych marek. Sprzedaż samej Astry w pierwszym kwartale wzrosła o prawie 46 proc. w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy ub. roku.

Mogą Ci się również spodobać

Genewa 2019 | Koenigsegg Jesko: W hołdzie ojcu

Koenigsegg chce ustanowić nowy rekord prędkości dla samochodów seryjnych: ponad 480 km/h. Rekord najszybszego ...

Samochód, który polubi Twoja rodzina, czyli zalety rodzinnego kombi

Zastanawiasz się jaki samochód rodzinny wybrać? To wyzwanie godne najlepszego stratega. Trzeba przecież zadowolić ...

Elektryczny rower na ulicach San Francisco

Rowery elektryczne wyjeżdżają z cienia

Sprzęt z kategorii tzw. e-bike, dotąd był zarezerwowany dla klientów z grubszym portfelem. Teraz ...

Toyota w Polsce ma się dobrze. Kolejny rekord sprzedaży

Toyota od czterech ostatnich lat bije własne rekordy sprzedaży na polskim rynku. W 2018 ...

Polski rynek motocykli zaczął mocno hamować

Najbardziej spadł popyt na tanie maszyny ze słabymi silnikami. Za to rośnie sprzedaż luksusowych ...

Kręte drogi autonomicznych samochodów

Możliwe, że autonomiczne pojazdy wkrótce pojawią się na naszych drogach, co zapowiadają nie tylko ...