Bloomberg

Nie skończyły się jeszcze problemy Audi z emisjami spalin — stwierdził prezes Rupert Stadler na dorocznym WZA, ale obiecał pełną przejrzystość i radnych więcej wpadek. Udziałowcy żądali znów więcej szczegółów o skandalu.

– Będziemy kontynuować nasze działania, aż robota zostanie zrobiona — oświadczył zebranym Rupert Stadler i obiecał, że prawo i etyka będą ostatecznymi wyznacznikami Audi. Udziałowcy zarzucili jednak głównemu kierownictwu opóźnianie śledztwa, krytykowali odmowę opublikowania raportu o śledztwie amerykańskiej kancelarii prawnej Jones Day i kwestionowali pogląd, że to kierownicy niższego szczebla, a nie szefowie są winni.

– Najwyższy czas, aby spełniły się obietnice organów kierowniczych o śmiałym wyczyszczeniu wszystkiego w procedurze pełnej przejrzystości — stwierdził członek rady nadzorczej DWS Deutsche Asset Management GmbH, Christian Strenger. — Wszystko, co do dziś słyszymy to zaprzeczanie i opóźnianie.

Stadler kierujący firmą od 2007 r. uzyskał jednogłośnie poparcie 20-osobowej rady nadzorczej na następną 5-letnią kadencję mimo krytykowania jego postępowania wobec skandalu z emisjami. Niektórzy udziałowcy, np. Felix Schneider z ugrupowania broniącego praw udziałowców SdK odmówił udzielenia poparcia kierownictwu tej firmy. — Audi nie wyjaśniła w przejrzysty sposób społeczeństwu i udziałowcom skandalu z dieslami — uważa.

Mogą Ci się również spodobać

Volkswagen musi zapłacić miliard euro kary

Afera Volkswagena z zmanipulowanymi silnikami diesla zdaje się nie mieć końca. Teraz zapadł wyrok ...

Lexus LM: Potęga grila i luksusu

Lexus do tej pory oferował SUV-y i limuzyny, ale na ostatnich targach motoryzacyjnych w ...

Mazda CX-5: Z sukcesem pod prąd

Pierwszy kontakt jest zawsze wzrokowy. Dopiero później doceniamy praktyczną stronę i właściwości jezdne samochodu. ...

10 milionów Mustangów

Ford wyprodukował właśnie 10-milionowego Mustanga. To najlepiej sprzedający się w Ameryce samochód sportowy ostatniego ...

E-Survivor, koncepcyjny pojazd Maruti Suzuki India Ltd. pokazany podczas targów Auto Expo 2018 w Indiach

Suzuki zwiększa nakłady na nowe technologie

Firma Suzuki Motor ogłosiła, że w tym roku pobije rekord nakładów na prace badawczo-rozwojowe. ...

Jeff Bezos, założyciel Amazona

Amazon: najpierw drony, teraz autonomiczne samochody

Gigant e-handlu trzyma rękę na pulsie i stara się nie ominąć żadnego z najnowszych ...