Bloomberg

Nie skończyły się jeszcze problemy Audi z emisjami spalin — stwierdził prezes Rupert Stadler na dorocznym WZA, ale obiecał pełną przejrzystość i radnych więcej wpadek. Udziałowcy żądali znów więcej szczegółów o skandalu.

– Będziemy kontynuować nasze działania, aż robota zostanie zrobiona — oświadczył zebranym Rupert Stadler i obiecał, że prawo i etyka będą ostatecznymi wyznacznikami Audi. Udziałowcy zarzucili jednak głównemu kierownictwu opóźnianie śledztwa, krytykowali odmowę opublikowania raportu o śledztwie amerykańskiej kancelarii prawnej Jones Day i kwestionowali pogląd, że to kierownicy niższego szczebla, a nie szefowie są winni.

– Najwyższy czas, aby spełniły się obietnice organów kierowniczych o śmiałym wyczyszczeniu wszystkiego w procedurze pełnej przejrzystości — stwierdził członek rady nadzorczej DWS Deutsche Asset Management GmbH, Christian Strenger. — Wszystko, co do dziś słyszymy to zaprzeczanie i opóźnianie.

Stadler kierujący firmą od 2007 r. uzyskał jednogłośnie poparcie 20-osobowej rady nadzorczej na następną 5-letnią kadencję mimo krytykowania jego postępowania wobec skandalu z emisjami. Niektórzy udziałowcy, np. Felix Schneider z ugrupowania broniącego praw udziałowców SdK odmówił udzielenia poparcia kierownictwu tej firmy. — Audi nie wyjaśniła w przejrzysty sposób społeczeństwu i udziałowcom skandalu z dieslami — uważa.

Mogą Ci się również spodobać

Niech gra muzyka!

Jeszcze niedawno wysokiej klasy audio było przywilejem samochodów z segmentu premium. Teraz dźwiękiem z ...

Czerwone kropki dla pięknych samochodów

Dwie marki pochwaliły się na razie przyznaniem tegorocznych designerskich laurów – to Kia i ...

Prawie połowa aut Toyoty w Europie to hybrydy

Toyota Motor sprzedała w I kwartale w Europie 280 300 samochodów, w tym 125 ...

Diesel leci w dół, ale jeszcze nie umiera

Dla spełnienia przyszłych norm emisji producenci będą musieli sprzedawać więcej aut elektrycznych. Ale te, ...

Autonomiczne taksówki w Tokio już w 2020 roku

Podczas olimpiady w Japonii w roku 2020 gości mają wozić autonomiczne taksówki. Pierwszy tego ...

Dla zapominalskich większe koszty za badanie techniczne

Przyjęta we wtorek przez rząd nowelizacja Prawa o ruchu drogowym zakłada wzrost kosztu badania ...