Bloomberg

Niemieccy prokuratorzy nie zadowolili się wszczęciem dochodzenia wobec Volkswagena i byłego szefa grupy,Martina Winterkorna.

Jak poinformowała rozgłośnia radiowa Funke Media z Ingolstadt, siedziby Audi lokalni śledczy rozpoczęli wstępne dochodzenie także w stosunku do tej marki. Zaniepokoiło ich to, że tak wiele modeli – A1, A3 ,A4, A5, A6, TT, Q3 i Q5 i to aż w 2,1 mln egzemplarzy zostało wyposażonych w nielegalne oprogramowanie.

Wolfram Herrle, szef prokuratorów w Ingolstadt powiedział, że jego biuro zastanawia się nad rozpoczęciem formalnego śledztwa w tej sprawie.

Audi nie komentuje. Wiadomo jednak, że jeśli jakikolwiek z klientów tej marki, który kupił auto z „odpalaczem” zdecyduje się na na oskarżenie producenta, możliwość wszczęcia formalnego postępowania jest coraz bardzo prawdopodobna. Tak było w przypadku prezesa Grupy VW, Martina Winterkorna, bo prokuratorzy zdecydowali się na śledztwo po 10 niezależnych doniesieniach o możliwości popełnienia przestępstwa.

Jak na razie jedynym członkiem zarządu Audi, jaki ucierpiał z powodu skandalu jest były szef działu badań i rozwoju, Ulrich Hackenberg. Afera nie sięgnęła prezesa Ruperta Stadlera, który w ostatni czwartek na razie apelował, żeby „nie demonizować silników diesla”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dziury niszczą samochody na autostradzie A2

Kilkudziesięciu kierowców uszkodziło w ostatnich kilku dniach swoje samochody na dziurawej nawierzchni autostrady A2 ...

Scala zmienia Skodę

Skoda ujawniła pierwsze zdjęcia wnętrza nowego modelu Scala, wzorowanego na samochodzie koncepcyjnym Vision RS. ...

Firmy leasingowe pilnują swoich interesów

Czy firma leasingująca samochody może sama wykupić im polisy? Sprawa nie jest tak prosta, ...

Wodór i prąd na europejskich drogach

Unijne koncerny motoryzacyjne muszą znacząco zmniejszyć emisję CO2 w nowo produkowanych samochodach. Na europejskich ...

Chiński elektryczny SUV trafi na europejski rynek

Chińska firma BYD od kilku lat z powodzeniem sprzedaje w Europie elektryczne autobusy. Teraz ...

Jest projekt przedłużenia uprawnień do kierowania pojazdami

Pandemia koronawirusa powoduje, że muszą być na szybko wprowadzane działania prewencyjne. Wśród nich można ...