6 lat gwarancji Volkswagena dla Amerykanów

Volkswagen starający się odzyskać zaufanie klientów w USA po Dieselgate zapowiedział najdłuższy w Stanach okres gwarancyjny na najnowsze pojazdy sportowo-użytkowe.

Przed salonem samochodowym w Nowym Jorku niemiecka grupa poinformowała o 6-letniej gwarancji albo przebiegu 72 tys. mil (115 200 km) dla SUV Atlas i Tiguan roku modelowego 2018, które pojawia się na rynku w tym roku. – Taka gwarancja uwzględni jeszcze bardziej potrzeby amerykańskich nabywców – oświadczył szef VW of America, Hinrich Woebchen.

VW podał, że większość rywali oferuje na podobne pojazdy gwarancję 3 lat albo przebiegu 36 tys. mil. Najdłuższy okres gwarancyjny proponują Hyundai Motor i Kia Motors – 5 lat albo 60 tys. mil. Gwarancja na układ napędowy wynosi 100 tys. mil, ale trwa tylko 5 lat albo 60 tys. mil w razie zmiany właściciela.

Nowy system gwarancji Volkswagena jest dwukrotnie dłuższy od obecnych 3 lat i 36 tys. mil dla Tiguana. Atlas jest całkowicie nowym modelem.

Sprzedaż pojazdów marki VW zmalała w 2015 r. o 5 proc., pod koniec roku Niemcy zaprzestali sprzedaży diesli w Stanach, w 2016 r. była mniejsza o 8 proc., ale od początku 2017 r. zwiększyła się o 10 proc.

Prezes nowej sieci salonów AutoNation, Mike Jackson stwierdził, ze dłuższa gwarancja może przyciągnąć nowych klientów. – Amerykanie są gotowi wybaczać, ale trzeba ich przeprosić i zaproponować dobrą umowę. VW musi dać taką cenę, która wskaże, że prosi o wybaczenie – powiedział.

Mogą Ci się również spodobać

Ceny | BMW X7: Właściwie bezkonkurencyjny

Największy SUV BMW pojawi się w salonach na początku przyszłego roku. Już teraz można ...

Top 5 najlepiej sprzedawanych SUV-ów na świecie

Suv-y to już coś więcej niż chwilowa moda. To światowy trend motoryzacji. Nie masz ...

Ogniwa paliwowe – przyszłość według Toyoty

Toyota nie wierzy w przyszłość diesla ani w auta w pełni elektryczne i rozwija ...

Tesla mniej kolorowa

Tesla ogranicza możliwość wyboru lakierów w swoich samochodach, aby uprościć i przyspieszyć produkcję – ...

Ford pracuje nad rozwiązaniem „problemu ostatnich 50-metrów”

Ford pracuje nad sposobem rozwiązania tego, co inżynierowie pracujący nad autonomicznymi samochodami nazywają „problemem ...

Pietro Gorlier szefem FCA na Europę

Włosi odetchną  z ulgą. Szefem Fiat Chrysler Automobiles w Europie został ich rodak, Pietro ...