Dokładne okoliczności zdarzenia nie są w tej chwili znane. Służby ratunkowe hrabstwa otrzymały wezwanie około godziny 14 czasu miejscowego. Według tych informacji Ken Block zjeżdżał skuterem śnieżnym po stromym zboczu i po podbiciu przygniótł go skuter. Zgon nastąpił na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Biuro szeryfa hrabstwa Wasatch wydało oświadczenie w sprawie tragicznego zdarzenia: „2 stycznia 2023 roku około godziny 14:00, centrum alarmowe hrabstwa Wasatch otrzymało zgłoszenie o wypadku skutera śnieżnego w rejonie Mill Hollow.

Tragiczne wieści zostały potwierdzone przez Hoonigan Racing Division, czyli zespół założony przez Blocka: "Z głębokim żalem możemy potwierdzamy fakt, że Ken Block zginął dzisiaj w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A przede wszystkim ojcem i mężem. Będzie go bardzo brakowało. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny pogrążonej teraz w żałobie." - głosi komunikat zespołu. Ken Block pozostawił żonę i troje dzieci.

Instagram

Ken Block swoją przygodę z motorsportem rozpoczął w 2005 roku od startów w rajdach samochodowych. Wystąpił w 25 rundach WRC, a później także w rallycrossie. Jeździł jednak na wszystkim - deskorolkach, snowboardach, motocyklach, a także za kierownicą wszelkiego rodzaju samochodów rajdowych. Jednak światową sławę przyniosła mu seria filmów Gymkhana, czyli widowiskowych i tworzonych z coraz większym rozmachem produkcji, pełnych poślizgów i kaskaderskich scen. Najnowszą odsłonę nakręcono w Las Vegas, a w użyciu było elektrycznego Audi. Ken Block niedawno nawiązał współpracę z niemiecką marką i razem z inżynierami w Niemczech zbudował w pełni elektryczny model nazwany S1 Hoonitron, który był zainspirowany legendarnym Audi S1 ​​Quattro.