Z puli 26 nowo zakupionych urządzeń MultaRadar CD, 12 stoi w 14 województwach wskazanych przez Instytut Transportu Samochodowego. Najwięcej z nich jest na Mazowszu, Małopolsce i Pomorzu. Wśród miejscowości w których postawiono nowe fotoradary są m.in. Grójec czy Brześce. W Sianowie i Widełce zostały z kolei uruchomione tryby rejestracji i wykonywania zdjęć. Pozostałe urządzenia pomiarowe czekają na zakończenie prac zakładów energetycznych i podłączenie do prądu.

W efekcie prac montażowych, 12 nowych fotoradarów stanęło w miejscowościach: Krapkowice (woj. opolskie), Sianów (woj. zachodniopomorskie), Naściszowa (woj. małopolskie), Tychy (woj. śląskie), Cisiec (woj. śląskie), Boguchwała (woj. podkarpackie), Kraków (woj. małopolskie), Głuszyca Górna (woj. dolnośląskie), Widełka (woj. podkarpackie), Liszki (woj. małopolskie), Brześce (woj. mazowieckie), Grójec (woj. mazowieckie). Kolejnych 14 stanie do lutego 2022 roku. Ich ustawienie ma kosztować 5,7 mln zł.

fot. AdobeStock

Docelowo projekt zakłada zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 100 które zostaną postawione w nowych lokalizacjach. Nie zapomniano też o 39 urządzeniach do odcinkowego pomiaru średniej prędkości, 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących (fotoradarów), 30 urządzeń do monitorowania wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz 5 rejestratorach niestosowania się do sygnalizacji świetlnej na przejazdach kolejowych.