Volvo zaplanowało drugą generację swoich modeli, opartych na płycie podłogowej SPA2 na rok 2022. Przy okazji tej zmiany ma zostać wprowadzony kolejny stopień autonomicznej jazdy, który umożliwi samodzielną jazdę auta po autostradzie.

Rok 2022 może być przełomowym dla marki Volvo. To właśnie wtedy zaplanowano wprowadzenie drugiej generacji modeli koncernu, opartych na nowej platformie SPA II (Scalable Product Architecture, Skalowalna Architektura Produktu). Będzie to duża zmiana, ponieważ nowa platforma ma być dostosowana przede wszystkim dla samochodów hybrydowych i elektrycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Test | Volvo S90 D5 AWD: Ceniąc wygodę, styl i święty spokój

Dodatkowo wraz z tą technologiczno-konstrukcyjną zmianą ma się pojawić nowa funkcja o nazwie Highway Pilot, która ma umożliwić autonomiczna jazdę po autostradach. Jest to bliski termin biorąc pod uwagę, że nad rozwojem autonomiczności prace może i są zaawansowane, ale nie na takim etapie, aby ktoś się śpieszył z ich wprowadzaniem, poza oczywiście AutoPilotem od Tesli, który jest na rynku parę lat.

Samochody te mają być dostosowane do technologii jazdy autonomicznej, ale na początku jedynie po autostradach. Tym samym każdy samochód Volvo wyposażony w tą opcję będzie również posiadał zaawansowany radar o nazwie LIDAR, który będzie odpowiedzialny za szybkie i precyzyjne skanowanie okolicy wokół auta.

CZYTAJ TAKŻE: Volvo sprzedaje głównie modele SUV i coraz więcej hybryd

CZYTAJ TAKŻE

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Europa ma stać się zieloną wyspą

Pod koniec 2019 roku Komisja Europejska przedstawiła nowy projekt, którego celem jest m.in. realizacja ...

Od 2030 w Szwecji nie kupisz samochodów napędzanych paliwami kopalnymi

Norwegia i Dania już się zdecydowały na ten ruch. Teraz dołączyła Szwecja, która od ...

Peugeot Partner: Joystick zamiast kierownicy

Bezprzewodowe sterowanie funkcjami samochodu i ruchem drzwi, rampa najazdowa z tyłu, joystick zamiast kierownicy ...

AAA Auto rozpoczyna ekspansję

Przyspieszenie ekspansji w Polsce zapowiada międzynarodowa sieć autokomisów AAA Auto. Pod koniec kwietnia uruchomiony ...

Jeep Easter Safari: Cztery niesamowite koncepcyjne modele Jeppa

Na corocznym wydarzeniu Jeep Easter Safari zaprezentowano niecodzienny koncepcyjny samochód elektryczny oparty na Wranglerze. ...

Stop dla Gigafactory Tesli pod Berlinem

Sąd administracyjny Berlina i Brandeburgii polecił Tesli wstrzymać wycinkę drzew na działce pod Berlinem, ...