W Katowicach będzie łatwiej ładować elektryczne auta. Do końca sierpnia bieżącego roku pojawi się tam 10 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, dysponujących 20. punktami ładowania.

Nowe stacje to inicjatywa władz miejskich, a ich instalacją i obsługą zajmie się GreenWay Polska przy współudziale lokalnej, śląskiej spółki z branży elektromobilności – GreenGoo. Zapowiadana instalacja nowych stacji ładowania aut elektrycznych jest wynikiem przetargu ogłoszonego przez katowicki samorząd w… 2018 roku. Realizacją miejskiej inwestycji zajmie się konsorcjum składające się z GreenWay Polska i GreenGoo. Trochę szkoda, że każda z planowanych w Katowicach stacji będzie dysponować mocą jedynie do 22 kW. Jedyna pociecha w tym, że będzie wyposażona w 2 punkty ładowania wraz z dwoma miejscami postojowymi. Stacje pojawią się w dziesięciu lokalizacjach, m.in. na ulicy Kościuszki, Mikołowskiej czy też Francuskiej. Miejskie stacje ładowania w Katowicach staną się częścią sieci GreenWay i jako takie będą stacjami ogólnodostępnymi.

CZYTAJ TAKŻE: Lotos wprowadza opłaty za ładowanie elektrycznych aut

Spółki GreenWay Polska i GreenGoo współpracują na Śląsku także przy innych projektach. Między innymi w ubiegłym roku GreenWay przejął w zarządzanie stację ładowania w Galerii Katowickiej, gdzie wymienił wolniejsze ładowarki AC na szybkie ładowarki prądu stałego DC.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Xiaomi zainwestuje w samochody elektryczne 10 miliardów dolarów

Chiński gigant technologiczny Xiaomi, poinformował o zamiarze uruchomienia działalności dotyczącej produkcji aut elektrycznych. W ...

Z linii produkcyjnej zakładów Fiat Chrysler Automobiles w Tychach 10 maja 2018 roku zjechał 2-milionowy samochód z rodziny Fiata 500

Tychy czekają na następcę Marchionne

W tych dniach miały być ujawnione informacje o podziale modeli w fabrykach Fiat Chryser ...

Samochód, który stał się w Chinach hitem

W Chinach pojawił się nowy elektryczny pojazd. Na Mini EV po 50 dniach wpłynęło ...

Na tych drogach policja wlepi ci mandat

Drogi krajowe nr 80 oraz 97 to najbardziej kontrolowane przez policje trasy w Polsce ...

Mitsubishi angażuje się w pomoc niewidomym

Konsorcjum Platformy Zaawansowanej Wspieranej Mobilności to nowy pomysł Mitsubishi i kilku innych japońskich firm. ...

Porsche Taycan Cross Turismo: Pomysł na nowy segment

Porsche zaprezentowało nowy model. Elektrycznego Taycana w wersji Cross Turismo. Auto, które nie jest ...