Toyota pokazała 6 modeli elektrycznych i już za rok zapowiada rewolucyjną baterię.

A jednak Toyota pośpiesznie zmierza w stronę elektryfikacji. Hybrydowa, motoryzacyjna potęga przygotowuje elektryczne modele, które wejdą do gamy Toyoty. Marka pokazała sześć aut koncepcyjnych, których produkcyjne wersje niedługo zostaną zaprezentowane. Japoński marka zapowiada wprowadzenie zelektryfikowanych napędów do wszystkich swoich modeli. Samochody elektryczne będą odgrywały znacznie większą rolę niż dotąd się spodziewano. Impulsem do intensyfikacji ma być sukces w pracach Toyoty nad rewolucyjną technologią baterii litowych ze stałym elektrolitem.

Elektryczne modele Toyoty będą miały różną formę…

Plany na rok 2030
Do 2025 roku każdy model Toyoty będzie dostępny z co najmniej jednym z napędów takich jak hybryda (HEV), hybryda plug-in (PHEV), napęd elektryczny na wodorowe ogniwa paliwowe (FCV) czy na baterie (BEV). W 2030 roku zelektryfikowane samochody mają stanowić połowę globalnej sprzedaży japońskiej marki (czyli 5,5 miliona samochodów).

Nowa technologia
Począwszy od przyszłego roku 2020 Toyota będzie wprowadzała na rynek nowe modele o napędzie elektrycznym. Kluczem jest postęp w opracowaniu baterii litowo-jonowej ze stałym elektrolitem, której gęstość energii ma być dwa razy większa od aktualnych baterii Li-Ion z elektrolitem płynnym. Toyota zamierza pokazać pierwszy samochód z tą technologią jeszcze przed Igrzyskami w Tokio 2020.

Toyota się spieszy
Pierwotne plany zakładały, że w przyszłym roku zadebiutuje tylko jeden nowy model elektryczny i tylko w Chinach. Chodzi o elektryczny crossover C-HR, który równolegle trafi na chiński rynek także pod nazwą Izoa. Kolejne elektryki Toyoty mieliśmy zobaczyć w nadchodzących latach. Teraz Toyota deklaruje wprowadzenie w najbliższym czasie aż 10 samochodów elektrycznych, w tym sześć globalnych modeli. Ofensywa modelowa obejmie dużego SUV-a i średniej wielkości SUV-a, crossovera, minivana, średniej wielkości sedana i auto kompaktowe. Ich zapowiedzią jest gama modeli koncepcyjnych, zaprezentowanych na niedawnej konferencji prasowej. Przygotowywane są także ultrakompaktowe elektryczne pojazdy do indywidualnego transportu na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec z hybrydami? Toyota idzie w elektryczność

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lexus LC Convertible: Koncept z nadzieją

Rozpoczynają się targi samochodowe w Detroit. Jedną z najciekawszych premier będzie koncepcyjny Lexus LC ...

Panek zaprasza do poloneza

Nie do tańca, ale polskiego auta, które w latach 80. i 90. podbijało nasze ...

Jak znaleźć swoje miejsce w samochodzie

Przeciętny kierowca pokonując przez 12 miesięcy 15 tysięcy kilometrów spędza za kółkiem około 300 ...

Kurierzy w elektrycznych MAN

Firma kurierska DPD zainwestowała w ekologiczną flotę pojazdów. W pierwszym kwartale 2021 roku, do ...

Łukasz Zadworny, dyrektor marki VW w Polsce: Będziemy trendsetterem w obszarze elektromobilności

Nie poprzestaniemy na produkcji samochodów elektrycznych, ale zaangażujemy się także w rozwój infrastruktury potrzebnej ...

Rządowe dopłaty do e-aut na razie tylko dla 2 tys. chętnych

Za tydzień będzie można składać wnioski o dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych. Będą jednak ...