Tesla przygotowuje się do uruchomienia nowej ładowarki V3.0. Stacja ładująca będzie mogła pompować do 250 kW prądu do akumulatorów elektrycznych aut. Czas ładowania ma zmniejszyć się o ponad 50 procent.

Tesla wprowadza całkowicie nową generację szybkich ładowarek. Stacja ładująca ma oferować do maksymalnie jednego megawata mocy ładowania, która jest ograniczona do 250 kW na pojazd. Dzięki temu Tesla Model 3 powinien być zdolny do doładowania w ciągu 5 minut zapasu energii wystarczającej na przejechanie około 120 km. Czasy ładowania dla klientów Tesli mają się skrócić o połowę. Ponieważ nowa stacja ładowania nie zmniejsza mocy ładowania w przypadku wielokrotnego użytkowania, średni proces ładowania w przyszłości nie zajmie więcej niż 15 minut. Pierwsza stacja ładująca V3.0 została uruchomiona w San Francisco. Pozostałe pojawią się w trzecim kwartale 2019 roku. Ładowarki trafią też do Europy i Azji. Montowane będą w czwartym kwartale 2019 roku.

W przyszłości ładowarki typu V2.0 również mają być przystosowane do przesyłu 145 kW energii.

Ponadto Tesla wprowadza kolejną nową funkcję. Dzięki funkcji „On-Route Battery Warmup“ (rozgrzewaniu baterii w drodze) pojazd jest przygotowany do procesu ładowania już w drodze do stacji ładującej. Dzięki wstępnemu nagrzewaniu baterii i optymalnej temperatury ładowania proces ładowania zostaje skrócony. Ta funkcja jest w stanie zmniejszyć czasy ładowania nawet o 25 procent. Oprogramowanie będzie dostępne w najbliższych miesiącach jako aktualizacja dla Modelu S i Modelu X.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla tnie koszty i zamyka firmowe salony

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jeep Wrangler Rubicon: Prosto przed siebie

Ma być wygodnie, nowocześnie, miło i komfortowo? Nie, to nie ta bajka. Prawdziwa przygoda ...

Chińczycy pomogą Toyocie w budowie elektrycznych modeli

Toyota i chiński koncern BYD wspólnie uruchomią ośrodek badań i rozwoju nad bateriami do ...

Daimler szantażowany umieszczeniem toksycznej rtęci w autach

Specjalna jednostka policji aresztowała w Berlinie dwóch podejrzanych o próbę wyłudzenia od Daimlera "dużej ...

Nowa Corsa podczas testów na torze Rodgau-Dudehofen, kwiecieńl 2019

Opel katuje nową Corsę

Rozpoczęcie sprzedaży latem, dostawy pierwszych egzemplarzy już jesienią tego roku – przygotowania do najważniejszej ...

Cięcie kosztów w Alfie Romeo. Nie będzie planowanych modeli

Mike Manley, szef FCA zapowiedział cięcie kosztów. Najbardziej dostanie się Alfie Romeo. W przyszłości ...