Post Image
Post Image
Post Image

W południowych Niemczech, a dokładnie przy autostradzie A8 obok bawarskiego miasteczka Zusmarshausen powstanie największa stacja ładowania samochodów elektrycznych. Będzie mogła obsłużyć 4000 elektrycznych samochodów dziennie.

Nasi zachodni sąsiedzie zaczynają przygotowywać się do nowej, motoryzacyjnej rzeczywistości. Przy budowie nowego obiektu uwzględniono dwa aspekty. Pierwszy to obsługa jak największej ilości samochodów dziennie. Drugi to o wiele dłuższy czas spędzony na stacji. W przyszłości zaoferowanie na stacji hot-doga czy kawy może nie wystarczyć.

Stacja ma obsłużyć 4000 samochodów dziennie

W Niemczech do końca 2019 roku firma Sortimo chce obok bawarskiego Zusmarshausen zbudować olbrzymią stację szybkiego ładowania prądu. Stacja będzie mogła obsłużyć 144 samochody jednorazowo. 24 ładowarki mają mieć moc 350 kW i teoretycznie naładować elektryczny samochód w 10 minut. Póki co jednak nie ma modeli, które poradziły by sobie z taką mocą ładowania. Pozostałe 120 punktów ładowania będzie miało moc 50 kW.

Na terenie stacji pojawią się nowego usługi np. będzie można wynająć pomieszczenie do konferencji. Firma budująca stację planuje również usługę zakupów, które klient będzie wykonywał przez specjalną aplikację. Te zostaną dostarczone do samochodu w czasie jego ładowania.

Największa elektryczna stacja w Niemczech powstanie na południu Niemiec.

W przyszłości cena prądu do ładowania samochodu może zależeć od ilości naszego wolnego czasu. Szybkie ładowanie będzie droższe, wolne tańsze. Najpóźniej po roku 2025 auta elektryczne staną się codziennością, bo wtedy większość firm zrealizuje swoje plany dotyczące samochodów elektrycznych. Pojawią się nowe usługi na stacjach, a nam przyjdzie przestawić się do nowej rzeczywistości i w najlepszym razie do sporo dłuższego niż teraz czekania na stacji. Szybko i głośno już było. Teraz będzie wolno i cicho. Ale ekologicznie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ford F-MAX, zdobywca tytułu Truck of the Year 2019

Ford chce powalczyć w Polsce na ciężarówki

Wiosną turecko-amerykański Ford Otosan wybierze polskiego importera swoich ciężarówek. Jak się dowiedzieliśmy, do końca ...

Przez cieplejszy klimat mocno traci sprzedaż opon zimowych

Na polskim rynku opon odbijają się problemy nie tylko transportu, ale też całej gospodarki. ...

Na drogach przybędzie aut z obcymi numerami

Część przedsiębiorstw, szczególnie małych, zapowiada ucieczkę z kraju  przed nowymi zasadami opodatkowania aut firmowych. ...

Marki motoryzacyjne, które nie podołały Europie

Dla marek motoryzacyjnych Europa nigdy nie należała do łatwych rynków. Wyśrubowane normy spalin dodatkowo ...

Szef Tesli nie wyklucza fuzji z innymi producentami samochodów

Tesla stała się najcenniejszym graczem w branży motoryzacyjnej. To dobry moment żeby zrobić fuzję ...

Polski rynek opon mocno przyspiesza

Rośnie sprzedaż droższego ogumienia marek premium, ale wciąż spory odsetek kierowców szuka najtańszych używanych ...