Post Image
Post Image
Post Image

W południowych Niemczech, a dokładnie przy autostradzie A8 obok bawarskiego miasteczka Zusmarshausen powstanie największa stacja ładowania samochodów elektrycznych. Będzie mogła obsłużyć 4000 elektrycznych samochodów dziennie.

Nasi zachodni sąsiedzie zaczynają przygotowywać się do nowej, motoryzacyjnej rzeczywistości. Przy budowie nowego obiektu uwzględniono dwa aspekty. Pierwszy to obsługa jak największej ilości samochodów dziennie. Drugi to o wiele dłuższy czas spędzony na stacji. W przyszłości zaoferowanie na stacji hot-doga czy kawy może nie wystarczyć.

Stacja ma obsłużyć 4000 samochodów dziennie

W Niemczech do końca 2019 roku firma Sortimo chce obok bawarskiego Zusmarshausen zbudować olbrzymią stację szybkiego ładowania prądu. Stacja będzie mogła obsłużyć 144 samochody jednorazowo. 24 ładowarki mają mieć moc 350 kW i teoretycznie naładować elektryczny samochód w 10 minut. Póki co jednak nie ma modeli, które poradziły by sobie z taką mocą ładowania. Pozostałe 120 punktów ładowania będzie miało moc 50 kW.

Na terenie stacji pojawią się nowego usługi np. będzie można wynająć pomieszczenie do konferencji. Firma budująca stację planuje również usługę zakupów, które klient będzie wykonywał przez specjalną aplikację. Te zostaną dostarczone do samochodu w czasie jego ładowania.

Największa elektryczna stacja w Niemczech powstanie na południu Niemiec.

W przyszłości cena prądu do ładowania samochodu może zależeć od ilości naszego wolnego czasu. Szybkie ładowanie będzie droższe, wolne tańsze. Najpóźniej po roku 2025 auta elektryczne staną się codziennością, bo wtedy większość firm zrealizuje swoje plany dotyczące samochodów elektrycznych. Pojawią się nowe usługi na stacjach, a nam przyjdzie przestawić się do nowej rzeczywistości i w najlepszym razie do sporo dłuższego niż teraz czekania na stacji. Szybko i głośno już było. Teraz będzie wolno i cicho. Ale ekologicznie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Toyota prezentuje ceny nowego Yarisa

Toyota rozpoczyna przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris czwartej generacji. Auto ma zupełnie nowy design i ...

Problemy finansowe Astona Martina. James Bond nie pomoże

W pierwszej połowie roku Aston Martin sprzedał więcej samochodów, ale mimo to firma przyniosła ...

Peugeot 508: Cennik na poziomie premium

Peugeot opublikował cennik swojej najnowszej limuzyny 508. Francuzi chcą żeby nowy model konkurował również ...

Zły stan dróg w Polsce. Cypr i Grecja dużo wyżej w rankingu

Stan dróg w Polsce z roku na rok poprawia się, mimo to w mozolnym ...

Nie będzie łatwo o dopłatę do elektryka

Na dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych mogą liczyć samorządy i firmy, w tym również ...

Audi e-tron: Cisza nowego świata

Audi wierzy, że elektryczne auta zapewnią koncernowi świetlaną przyszłość. Szlak przeciera e-tron. Pierwszy w ...