Użytkownik aplikacji może wybrać swojego najbliższego lub preferowanego dilera Suzuki, (osobno dla każdego typu produktu) i za pomocą kilku kliknięć skontaktować się z doradcą serwisowym w celu umówienia przeglądu w Autoryzowanym Serwisie Suzuki. Aplikacja wyświetli na ekranie smartfona powiadomienie o nadchodzącym przeglądzie lub zaproszenie do serwisu na akcję serwisową. Zarejestrowany użytkownik może uzyskać dostęp do historii serwisowej pojazdu, statusu gwarancji fabrycznej, programu Service Care, a także sprawdzić datę ważności ubezpieczenia Suzuki Assistance oraz dostępne opcje pomocy. Za pośrednictwem aplikacji można również wezwać pomoc w ramach usługi Suzuki Assistance wraz z możliwością pozyskania współrzędnych geograficznych, gdyby doszło do konieczności wezwania służb ratunkowych w miejsce zdarzenia. Klienci korzystający z Programu Serwisowego Suzuki mogą sprawdzić status wirtualnej karty.

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki dla straży pożarnej. Pierwsze takie auto w Europie

Aplikacja „Moje Suzuki” oferuje dostęp do najświeższych informacji produktowych japońskiej marki, a także dodatkowych funkcjonalności, jak np. pogoda żeglarska dla użytkowników silników zaburtowych. Ponadto użytkownik może skontaktować się bezpośrednio z dilerem lub Suzuki Motor Poland za pośrednictwem formularza wbudowanego w aplikację. Wystarczy wybrać rodzaj produktu i temat, którego dotyczy zgłoszenie.

""

moto.rp.pl

Aby uzyskać dostęp do aplikacji „Moje Suzuki” wystarczy pobrać oprogramowanie na telefon komórkowy (działający w systemie Android lub iOS), a następnie zarejestrować w aplikacji swój produkt wpisując podstawowe dane lub po prostu skanując dowód rejestracyjny. Z aplikacji „Moje Suzuki” mogą również korzystać osoby, które formalnie nie są właścicielami pojazdu lub silnika zaburtowego, ale posiadają stosowne upoważnienie. Dotyczy to również drugich i kolejnych właścicieli produktów japońskiej marki. Do rejestracji wystarczy wtedy specjalny kod wygenerowany podczas wizyty u dilera Suzuki. Aplikacja „Moje Suzuki” jest dostępna do pobrania dla telefonów w App Store (dla systemu iOS) oraz Google Play (dla systemu Android).

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki Jimny: Ponad pół wieku przygód

Funkcje aplikacji „Moje Suzuki”
– Rejestracja konta użytkownika i możliwość dodania pojazdu/silnika do aplikacji, m. in. poprzez skanowanie dowodu rejestracyjnego.
– Możliwość udostępnienia dostępu do danych pojazdu w aplikacji innemu użytkownikowi.
– Wyświetlanie historii serwisowej posiadanego samochodu, motocykla lub silnika zaburtowego.
– Wyświetlanie informacji na temat gwarancji oraz statusu programu Service Care.
– Wyświetlanie informacji o zbliżających się oraz rekomendowanych terminach przeglądów z przejrzystym formularzem ułatwiającym umówienie wizyty.
– Powiadomienia i informacje o akcjach przywoławczych.
– Status ubezpieczenia Suzuki Assistance, data ważności, dostępne usługi oraz możliwość wezwania pomocy bezpośrednio z aplikacji.
– Informacje o Programie Serwisowym Suzuki i status posiadanej karty rabatowej.
– Powiadomienia o akcjach specjalnych dopasowanych do posiadanego produktu.
– Aktualności produktowe od Suzuki.
– Pogoda żeglarska oraz baza znaków wodnych (dla posiadaczy silników zaburtowych).
– Lista dilerów Suzuki z mapą, możliwością wybrania preferowanego dilera i wygodnymi opcjami kontaktu.