Nowa funkcjonalność daje sporo możliwości. Klienci BMW mogą korzystać z dynamicznych danych aplikacji BMW Charging i MINI Charging, za których pośrednictwem można sprawdzić m.in. status danej stacji ładowania – zajęta, wolna, sprawna czy nie. Dodatkowo użytkownicy dzięki połączeniu danych od PSPA i EIPA, mają dostęp do całej, aktualnej infrastruktury ładowarek w Polsce – ponad 1360 stacji (ponad 2600 punktów).

CZYTAJ TAKŻE: BMW wycofuje z oferty najmocniejszego diesla

– Dostęp do wszystkich ogólnodostępnych dostępnych stacji ładowania w Polsce ma duże znaczenie dla popularyzacji pojazdów zelektryfikowanych. Wielu użytkowników BEV i PHEV korzysta aktualnie z kilku niezależnych aplikacji do planowania podróży. Chcemy ten proces uprościć i umożliwić zaplanowanie całej podróży w systemie nawigacyjnym pojazdu. To kolejne udogodnienie dla osób wybierających zelektryfikowany samochód od BMW Group. Stale poszerzamy zakres usług związanych z elektromobilnością, tak aby korzystający z nich kierowcy pojazdów z napędem elektrycznym doświadczali jeszcze większej radości z zero- i niskoemisyjnej jazdy – powiedział Przemysław Konarski, e-Mobility Manager, BMW Group Polska.

""

BMW i3s.

moto.rp.pl

Połączenie baz danych BMW Group z PSPA i EIPA daje pewność, że kierowcy zawsze mogą sprawdzić lub zaplanować optymalną trasę bez konieczności korzystania z innych aplikacji. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych jest obecnie najlepszym źródłem informacji na temat rozwoju elektromobilności – w tym stacji ładowania (nieprzerwanie od 2017 roku aktualizują swoją bazę danych, zawierającą m.in.: lokalizację, typ złącza, moc, odpłatność, godziny funkcjonowania czy infrastruktura towarzysząca).

CZYTAJ TAKŻE: Co czwarte BMW zostanie sprzedane przez internet

""

moto.rp.pl