Londyński start up Arrival rozwija swoją technologię w zakresie elektrycznych samochodów dostawczych. Zespół firmy składa się z ludzi z doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, którzy wcześniej pracowali w takich firmach jak Audi, Tesla, Aston Martin czy Jaguar.

ZOBACZ TAKŻE: Poczta Polska testuje auta elektryczne

Pomysł elektrycznego samochodu dostawczego skierowany jest głównie do firm kurierskich czy świadczących różnego rodzaju usług typu dowożenie jedzenia. Mniejszy zasięg auta elektrycznego nie stanowi dla nich aż tak wielkiego problemu. Ich działalność w większości i tak skupia się na centrum miast. Jeśli miasta zaczną zabraniać wjazdu aut z silnikami diesla czy nawet benzynowymi Arrival może stać się z dnia na dzień ciekawą alternatywą.

""

Elektryczne furgonetki Arrival / fot. mat.pras.

moto.rp.pl

Nowym partnerem spółki jest firma UPS. Amerykańska firma logistyczna już obecnie używa w wielu miejscach na świecie hybrydowe samochody dostawcze lub znane, głównie z USA transportery przerobione na napęd elektryczny. Teraz razem firmy chcą stworzyć taki samochód od nowa.

Póki co UPS zamówiło 35 dostawczych, w pełni elektrycznych furgonów Arrival. Mają mieć zasięg 240 km. Ich testy mają się odbyć w Londynie i Paryżu jeszcze w tym roku.