Kierowcy Skód z Hesji statystycznie najbardziej przekraczają prędkość poza terenem zabudowanym. Za to w terenie zabudowanym to kierowcy Fordów w Saksonii-Anhalt są najmniej zdyscyplinowani pod względem utrzymania odpowiedniej prędkości - wynika z raportu "Allianz Direct Auto Report 2022".

Czytaj więcej

Popyt na kampery coraz większy. Coraz chętniej kupujemy nowe niż używane

W terenie zabudowanym prym wiodą kierowcy Fordów - 54 procent z nich przyznaje się do zbyt szybkiej jazdy. Za nimi plasują się kierowcy Volkswagena - 53 proc. i Skody - 46 proc. Poza miastem najczęściej przekraczają prędkość kierowcy Skody (64 proc.), za nimi plasują się jeżdżący Fordami (60 proc.) i Volkswagenami (55 proc.). Dla porównania, kierowcy BMW najrzadziej twierdzili, że przekraczają dozwoloną prędkość (w mieście: 36 proc., poza miastem: 46 proc.). Ogólna średnia dla wszystkich marek wyniosła 46 proc. w mieście i 53 proc. poza miastami, co oznacza, że praktycznie co drugi uczestnik ruchu łamie prawo i jeździ zbyt szybko.

Skłonność do przestrzegania ograniczeń prędkości różni się w zależności od regionu. Kierowcy z Saksonii-Anhalt przyznają się do przekraczania dozwolonej prędkości średnio o 26,9 km/h w terenie zabudowanym, berlińczycy jeżdżą o 26 km/h za szybko, a mieszkańcy Hesji o 22,7 km/h za szybko.

Czytaj więcej

Policjanci zatrzymali autonomiczną taksówkę bez kierowcy, która zaczęła uciekać