Od zaopatrzeniowca do szefa.VW ma nowego dyrektora zarządzającego

Rada nadzorcza Volkswagena zastąpiła Herberta Diessa, dotychczasowego dyrektora zarządzającego, Ralfem Brandsaetterem, który od lat związany jest z niemiecką marką. Tym samym nie sprawdziły się doniesienia Reutersa, który sugerował wybór na to stanowisko Olivera Blume, szefa Porsche.

Publikacja: 09.06.2020 12:55

Od zaopatrzeniowca do szefa.VW ma nowego dyrektora zarządzającego

Foto: moto.rp.pl

Pierwsze pogłoski o zmianie na stanowisku dyrektora zarządzającego marki Volkswagen pojawiły się w zeszłym tygodniu. Reuters sugerował, że mocnym kandydatem na stanowisko piastowane do tej pory przez Herberta Diessa, jest Oliver Blume, szef Porsche.

""

Ralf Brandstaetter to nowy szef Volkswagena.

moto.rp.pl

Rada nadzorcza koncernu zdecydowała jednak inaczej. Na stanowisko powołał wieloletniego pracownika Ralfa Brandstaettera, piastującego do tej pory pozycję dyrektora operacyjnego firmy oraz bliską osobę Diessowi, który Diess pozostanie  szefem grupy Volkswagena.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen: Kurs na czystą mobilność

""

Herbert Diess, dotychczasowy szef Volkswagena AG.

moto.rp.pl

Nowy CEO całą swoją karierę zawodową związał z niemieckim koncernem. Rozpoczął ją od stażu w fabryce w Brunszwiku jako zaopatrzeniowiec. Po ukończeniu studiów powrócił do Volkswagena i zajmował się procesem zakupowym i dostawami. Po kilku latach został asystentem zarządu w głównym sekretariacie marki. Następnie objął funkcję szefa działu zaopatrzenia, gdzie odpowiedzialny był za zakup metalu do produkcji nowych nadwozi. W 2008 roku związał się z Seatem, gdzie jako członek komitetu wykonawczego, zajmował się kwestiami zaopatrzenia. Po 7-latach powrócił do Volkswagena, aby dołączyć do zarządu marki i objąć stanowisko dyrektora operacyjnego.

CZYTAJ TAKŻE: Volkswagen Nivus: Polo jako crossover coupe

Przed Brandsaetterem jest trudne zadanie. Musi poradzić sobie z wprowadzeniem modeli całej rodziny aut elektrycznych rozpoczynając od ID.3. Kolejne nie łatwe zadanie to wyprowadzenie marki z obecnie panującego kryzysu po koronawirusie. Inną kwestią jest, że dzięki powołaniu nowego CEO Volkswagena, Diess może się poświęcić „wyższym” celom jako CEO całego koncernu Volkswagena.

Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Prawie milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku