Samochód dostawczy wybierzesz i zamówisz kilkoma kliknięciami. Carsmile.Pro to innowacja na skalę światową. Po pół roku od wejścia w struktury międzynarodowej Grupy OLX, polska firma stworzyła serwis motoryzacyjny dla profesjonalistów.

– Uruchamiamy kolejny projekt bez precedensu. To Carsmile.Pro, czyli specjalistyczna platforma dla profesjonalistów, a dla nas nowa marka i nowa linia biznesowa. Oddajemy użytkownikom aplikację, w której kilkoma kliknięciami wybiorą i zamówią nowy samochód dostawczy. Zakup auta dostawczego jeszcze nigdy nie był tak prosty i wygodny – mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile. Na platformie Carsmile.Pro dostępnych jest już w tej chwili ponad 300 unikalnych ofert pojazdów, a ich liczba stale rośnie. Do wyboru są samochody dostawcze następujących marek: Citroen, Fiat, Ford, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault oraz Volkswagen. Sukcesywnie będą pojawiać się kolejne marki, zawłaszcza te specjalizujące się w autach ciężarowych.

CZYTAJ TAKŻE: Fabryka w Gliwicach z bezpieczną przyszłością i dużymi inwestycjami

Michał Knitter, wiceprezes Carsmile

– Firma Carsmile ma za sobą sukces w postaci popularyzacji sprzedaży nowych aut osobowych przez internet, szczególnie w innowacyjnej formule subskypcji. Naszą ambicją jest, aby ten sukces powielić na rynku samochodów dostawczych. Jego potwierdzeniem będzie osiągnięcie pierwszego tysiąca zakontraktowanych pojazdów do połowy przyszłego roku – zapowiada Michal Knitter. Trudno wyobrazić sobie lepszy moment na start nowej platformy. Według prognoz Samaru, rynek aut dostawczych o DMC do 3,5t wzrośnie w tym roku o 14 proc. Carsmile zawarł do tej pory ponad 4500 umów leasingu praz wynajmu długoterminowego. Firma odnotowała znaczący wzrost w roku 2021, kiedy tradycyjne salony samochodowe notowały głęboką zapaść z powodu pandemii. W tym roku Carsmile kontynuuje dobrą passę i wprowadza kolejne innowacje.

Ford Tourneo i Transit

CZYTAJ TAKŻE: W Poznaniu będą produkowane dostawcze Fordy

Firma ma już pewne doświadczenie w internetowej sprzedaży „dostawczaków”. Uzupełniały one do tej pory ofertę samochodów osobowych na flagowej platformie Carsmile.pl. Serwis ten nie dawał wprawdzie możliwości specjalistycznej konfiguracji auta dostawczego, ale pomimo tego oraz relatywnie niedużej oferty, firma sprzedała już ponad 300 aut dostawczych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trasa S7: Rusza przetarg na rozbudowę węzła w Pcimiu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o uruchomieniu przetargu na rozbudowę węzła Pcim, ...

Stanie kolejna fabryka aut w Polsce. Poznań dołączy do Tychów i Gliwic.

W czwartek staną fabryki Volkswagena Poznań. Na co najmniej dwa tygodnie zostanie zatrzymana produkcja ...

Mercedes G 400d: Z mocnym dieslem

Mercedes wprowadza nową wersję klasy G z mocnym silnikiem wysokoprężnym. Obok G 350d o ...

Land Rover Defender Hard Top: Do roboty!

Land Rover Defender to jeden z najbardziej uniwersalnych samochodów w historii motoryzacji. Nowy model ...

Daimler wycofuje markę Smart z USA i Kanady

Najpierw Daimler w 2017 r. zakończył w USA sprzedaż Smarta z napędem benzynowym. Teraz ...

Targi Motor Show w Poznaniu przełożone o rok

Poznański Motor Show, czyli największe targi motoryzacyjne w Polsce po raz kolejny przesunęły datę ...