Fot. AdobeStock

W niemieckich sklepach sieci Tchibo będzie można kupić nie tylko kawę, ale i samochody elektryczne. Do wyboru są dwa auta – Tesla Model 3 i Fiat 500e.

Pójdziesz po kawę, a wrócisz z autem elektrycznym. Taka sytuacja może przytrafić się klientom sieci Tchibo w Niemczech. Sieć sklepów oferuje głównie kawę i sprzęt służący do jej przygotowania, ale na przełomie lat również produkty powszechnego użytku. Teraz doszły do tego auta elektryczne. Osoby, które ukończyły 21 lat, mogą od teraz w sklepie Tchibo kupić. Cała operacja odbywa się online, a umowę na okres do 24 miesięcy załatwia się w ciągu zaledwie kilku minut. Tchibo rozpoczęło współpracę z firmą like2drive, dostawcą abonamentów samochodowych all-inclusive z Kolonii. W ofercie znalazły się póki co dwa auta – Tesla Model 3 w wersji Standard Range Plus za 777 euro miesięcznie i Fiata 500E za 289 euro – bez zaliczki ani jednorazowej wpłaty.

CZYTAJ TAKŻE: Już niedługo pojawią się motocykle w abonamencie

Subskrypcja Tesli obowiązuje przez 12 lub 24 miesiące i obejmuje 10 tys. bezpłatnych kilometrów rocznie. Wstępnie skonfigurowany pojazd ma 15-calowy ekran dotykowy, system nawigacji, zestaw głośnomówiący, tempomat, system parkowania, klimatyzację, radio DAB, system dźwiękowy premium, reflektory LED i dostęp bezkluczykowy. Dostępny jest w kolorze białym, czarnym, czerwonym, niebieskim i srebrnym. Taki model Tesli ma moc 261 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,6 s. i zasięg do 448 km na jednym ładowaniu.

Tesla Model 3.

Fiat 500e dostępny jest w opcji wynajmu na 13 miesięcy i 13 tys. bezpłatnych kilometrów. Auto wyposażone jest w 10,25 -calowy system informacyjno-rozrywkowy, nawigację, radio DAB i zestaw głośnomówiący, aststent parkowania, dostęp bezkluczykowy, reflektory LED. Model 500e ma 118 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund i ma zasięg 321 km. Dostępny jest w kolorze czarnym, białym, szarym, niebieskim i zielonym.

Fiat 500e

Zakup abonamentu ma odbywać się wyłącznie online i ma być nieskomplikowany i szybki. Ma niewiele różnić się od zakupu innych towarów. Klika się przycisk zamówienia, abonament ląduje w koszyku i gotowe. Klient musi jedynie przesłać kopię prawa jazdy i dowodu osobistego, a także ostatnie dwa odcinki wynagrodzenia. Po wszystkim samochód zostanie przekazany w jednej z sześciu lokalizacji Tchibo w całym kraju. Na życzenie i za jednorazową dopłatą w wysokości 199 euro auto może zostać dostarczone pod wskazany adres. Zarezerwowany pojazd posiada ubezpieczenie OC (opłata 300 euro), a pełne ubezpieczenie AC to dodatkowy koszt 700 euro. Co ważne umowa jest tak skonstruowana, że ​​pojazdami mogą kierować również osoby z najbliższego otoczenia – członkowie rodziny, a także osoby mieszkające w gospodarstwie domowym należą do najbliższego otoczenia, które ukończyły 21 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Abonament czy leasing? Co się bardziej opłaca?

fot. AdobeStock

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

To jeszcze nie czas na elektryczne taksówki

iTaxi chce przestawić całą flotę samochodów na prąd. To trend, którym chce podążyć więcej ...

Morawiecki zapowiada zmiany w przepisach drogowych w 2020 roku

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie stwierdził, że kierowców czeka sporo ...

Sklepy zamiast warsztatów. Norauto zostanie przejęte przez Media Expert

Spółka Terg S.A. będąca właścicielem sieci Media Expert, przejmuje serwisy i sklepy Norauto. Jak ...

Elektryczny pickup Tesli nie będzie mógł jeździć w Europie

Elektryczny pick-up Tesli o nazwie Cybertruck nie zostałby dopuszczony do ruchu w Europie. Głównym ...

Jest projekt przedłużenia uprawnień do kierowania pojazdami

Pandemia koronawirusa powoduje, że muszą być na szybko wprowadzane działania prewencyjne. Wśród nich można ...

Autokomisów przybędzie po pandemii

Ekspansje w Polsce planuje Aures Holdings, operator międzynarodowej sieci autokomisów AAA Auto. W najbliższych ...