Mercedes eSprinter.

Amerykańska spółka Amazon założona w 1994 w Seattle, zajmująca się handlem elektronicznym B2C i posiadająca największy na świecie sklep internetowy, przesiada się na pojazdy elektryczne. Jeszcze w tym roku Mercedes przekaże 1800 modeli eVito oraz eSprinter.

Niemiecki oddział Amazona przesiądzie się do elektrycznych samochodów dostawczych. Mercedes-Benz Vans dostarczy do zamawiającego ok. 600 sztuk średniej wielkości vanów eVito i ponad 1200 sztuk furgonów eSprinter.

CZYTAJ TAKŻE: Mercedes z 1982 roku w testach emisji spalin lepszy od nowych aut

Furgony zamówione przez Amazona mają dopuszczalną masę całkowitą 3,5 tony. Większy – eSpirnter – jest w opcji z podniesionym dachem (wysokość H2). Jego układ napędowy składa się z silnika elektrycznego o mocy 85 kW i momentu obrotowego 295 Nm oraz akumulatora 47 kWh (moc zainstalowana 55 kWh) – zamawiający wybrał większą baterię. Przy takich parametrach auto ma zasięg do 150 km i maksymalną ładowność 891 kg.

W mniejszym eVito jest ten sam zestaw napędowy z tą różnicą, że akumulator ma 35 kWh pojemności. Zasięg auta pozostaje taki sam jak w przypadku eSprintera (150 km). Maksymalna prędkość jazdy ma być ograniczona do 80 km/h, w celu zapewnienie odpowiedniego zasięgu.

CZYTAJ TAKŻE: Wszystko o nowym Mercedesie klasy S

Dokonane zamówienie na samochody elektyrczne dostawcze jest wynikiem dobrej, współpracy pomiędzy firmami Mercedes-Benz Vans i Amazon Logistics Germany. Niemiecki producent pojazdów ze Stuttgartu wraz z firmą Fahrzeug-Werke LUEG AG i innymi partnerami, w 2018 roku wyposażyli centrum dystrybucyjne Amazon w Bochum w Nadrenii Północnej-Westfalii, w infrastrukturę załadunkową. Następnie w lipcu 2020 roku powstała największa w Europie sieć ładowania, opiewającą na 340 punktów. Pierwsze elektryczne furgony mają rozpocząć pracę w całej Europie jeszcze w 2020 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Flota ratuje wyniki sprzedaży

Kryzys związany z pandemią koronawirusa w sektorze automotive dopiero się rozkręca. Kwiecień może się ...

Microlino 2.0: Szwajcarski pomysł na elektromobilność

Prawie rok temu oficjalnie został zaprezentowany elektryczny maluch o nazwie Microlino 2.0. Teraz pokazano ...

Fiskus rozkręca ruch w salonach

Jeszcze niewiele ponad miesiąc obowiązywać będą stare zasady rozliczania leasingu, najmu i dzierżawy aut ...

Polskie kampery coraz popularniejsze na świecie

Polacy wciąż kupują niewiele nowych kamperów, jednak za granicą samochody kempingowe z Polski mają ...

Mercedes z 1982 roku w testach emisji spalin lepszy od nowych aut

38 letni Mercedes z dieslem pod maską wypadł w testach emisji spalin zadziwiająco dobrze. ...

Audi City na warszawskim pl. Trzech Krzyży

Salony wchodzą do centrów miast

W 2018 roku w centrum Warszawy powstały dwa innowacyjne koncepty sprzedażowe - Volvo Studio ...