mat.pras.

BMW we współpracy z firmą The North Face stworzyło koncept przyczepy kempingowej, której odpowiednika próżno szukać na największych salonach branżowych, jak Overland Expo czy Düsseldorf Caravan Salon. To namiot… na kółkach.

Kampery, przyczepy i pojazdy turystyczne z reguły nie budzą aż takich emocji wśród fanów motoryzacji. Może to zmienić pojazd o nazwie Futurelight, który jest efektem kooperacji inżynierów i projektantów z BMW Designworks i firmy The North Face. Pokazano go oficjalnie w ubiegłym tygodniu na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas.

mat.pras.

Składany namiot z nowoczesnego, „oddychającego” i wodoodpornego materiału, umieszczony na przyczepie na dwóch kołach, ma unikalny design. Projektanci tworząc projekt inspirowali się koncepcyjnym autem wymyślonym przez Chrisa Bangle’a – roadsterem BMW GINA Light Visionary z 2008 r. To pojazd o zmiennym wyglądzie, ubranym w elastyczną tkaninę. Wykorzystując ruchomą konstrukcję, GINA może zmienić swój kształt, czy to w odpowiedzi na warunki jazdy, czy na polecenie kierowcy. Przyczepa Futurelight – choć nie ma możliwości zmiany kształtu jak GINA – wyróżnia się tkaniną ze zintegrowanym naciągiem wspieranym zewnętrznym szkieletem.

BMW GINA Light Visionary / fot. mat.pras.

To rozwiązanie może okazać się jednak niepraktyczne – konstrukcja jest bowiem z pewnością mniej stabilna i głośniejsza podczas transportu niż tradycyjna przyczepa, za to wygląda zjawiskowo. The North Face przyczepę traktuje jako formę promocji nowego materiału – tkanina od 2020 r. ma być wykorzystana do produkcji tradycyjnych namiotów.

mat.pras.

Przyczepa Futurelight gwarantuje komfort na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Dwuosobowy namiot posiada łóżko i sofę, znajduje się tam również miejsce na szafkę kuchenną i chłodziarkę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wirus dobija polski rynek ciężarówek

Kondycja firm transportowych słabnie z miesiąca na miesiąc, co widać na rynku pojazdów. Wyhamowanie ...

Ursus zatapiany przez elektryczne autobusy

Miasta chcą kupować więcej elektrobusów, ale zaangażowanie się producenta traktorów w rządowy program elektromobilności ...

Aiways U5 Ion: Elektryczny SUV z Chin ma podbić Europę niską ceną

Chiński elektryczny SUV Aiways U5 Ion ma pojawić się w sprzedaży w 2020 roku. ...

Rząd szuka pieniędzy na nowe drogi

W przyszłej perspektywie unijnej wsparcie na finansowanie projektów infrastrukturalnych ma się radykalnie zmniejszyć. Wraca ...

Autostrada A1 coraz dłuższa

Autostrada A1 została wydłużona. GDDKiA do użytku kierowców oddała czterokilometrowy odcinek między Napoleonowem i ...

Ile w Europie tracą diesle, a ile zyskują elektryki? Sprzedaż w I kwartale 2020 roku

Rynek motoryzacyjny w Europie przeżywa załamanie. Na Starym Kontynencie traci diesel, a zyskują samochody ...