mat.pras.

BMW we współpracy z firmą The North Face stworzyło koncept przyczepy kempingowej, której odpowiednika próżno szukać na największych salonach branżowych, jak Overland Expo czy Düsseldorf Caravan Salon. To namiot… na kółkach.

Kampery, przyczepy i pojazdy turystyczne z reguły nie budzą aż takich emocji wśród fanów motoryzacji. Może to zmienić pojazd o nazwie Futurelight, który jest efektem kooperacji inżynierów i projektantów z BMW Designworks i firmy The North Face. Pokazano go oficjalnie w ubiegłym tygodniu na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas.

mat.pras.

Składany namiot z nowoczesnego, „oddychającego” i wodoodpornego materiału, umieszczony na przyczepie na dwóch kołach, ma unikalny design. Projektanci tworząc projekt inspirowali się koncepcyjnym autem wymyślonym przez Chrisa Bangle’a – roadsterem BMW GINA Light Visionary z 2008 r. To pojazd o zmiennym wyglądzie, ubranym w elastyczną tkaninę. Wykorzystując ruchomą konstrukcję, GINA może zmienić swój kształt, czy to w odpowiedzi na warunki jazdy, czy na polecenie kierowcy. Przyczepa Futurelight – choć nie ma możliwości zmiany kształtu jak GINA – wyróżnia się tkaniną ze zintegrowanym naciągiem wspieranym zewnętrznym szkieletem.

BMW GINA Light Visionary / fot. mat.pras.

To rozwiązanie może okazać się jednak niepraktyczne – konstrukcja jest bowiem z pewnością mniej stabilna i głośniejsza podczas transportu niż tradycyjna przyczepa, za to wygląda zjawiskowo. The North Face przyczepę traktuje jako formę promocji nowego materiału – tkanina od 2020 r. ma być wykorzystana do produkcji tradycyjnych namiotów.

mat.pras.

Przyczepa Futurelight gwarantuje komfort na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Dwuosobowy namiot posiada łóżko i sofę, znajduje się tam również miejsce na szafkę kuchenną i chłodziarkę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dwutlenkiem węgla w ciężarówki

Komisja Europejska zaproponowała 17 maja, aby emisje dwutlenku węgla ciężarówek zmalały w okresie 2020-2030 ...

Łatwiej na prądzie z Wrocławia do Katowic

Trzy firmy chcą stawiać punkty ładowania samochodów elektrycznych przy autostradzie A4 pomiędzy Wrocławiem a ...

Wypożyczania aut na minuty – kolejnych 300 hybrydowych Toyot w Warszawie

Panek CarSharing rozszerza flotę samochodów do wynajęcia o kolejne 300 hybrydowych Yarisów. Do grudnia ...

Ferrari lub Williams. Przyszłość Kubicy rozstrzygnie się w najbliższych dwóch tygodniach

Robert Kubica jest jednym z czterech kierowców, którzy otrzymają drugi bolid w teamie Williamsa. ...

Powypadkowy czy nie? Każdy będzie mógł to sprawdzić

Historia pojazdu ma być w przyszłości rozszerzona o informacje dotyczące wypadków. Tego chce Ministerstwo ...

Polska branża moto łapie zadyszkę

Słabnie kondycja polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Menedżerowie sektora oceniają sytuację w branży coraz gorzej: zarówno ...