Ford oferuje swojego najnowszego elektrycznego pick-upa jako samochód policyjno-patrolowy. F-150 Lightning SSV jest wyposażony we wzmocnione oparcia siedzeń, łatwą do czyszczenia tapicerkę, a także łatwo zmywalną wykładzinę podłogową i wzmocnioną deskę rozdzielczą do montażu akcesoriów policyjnych.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Elektryczny pickup Forda z większą mocą niż pierwotnie planowano

Władze mogą wybierać między czerwono-niebieskim a żółto-białym paskiem świetlnym na dachu pojazdu. Elektryczny pick-up zostanie użyty do zadań specjalnych z tego lżejszego gatunku np. do badania wypadków czy transportu przyczep lub łodzi. W informacji prasowej Ford podkreśla, że auto będzie wyłączone z udziału w pościgach. A szkoda, bo jakby nie było elektryczny F-150 Lighting ma moc 580 KM i przyspieszenie od 0 do 60 mil/h w czasie poniżej 4 sekund. Jednak przyblokowana elektronicznie do 175 km/h prędkość maksymalna, ale przede wszystkim szybko znikający zasięg przy jeździe z dużą prędkością są powodem do wyłączenia tego modelu z pościgów. Policyjny Ford przy normalnej eksploatacji powinien pokonać na jednym ładowaniu około 370 kilometrów.

mat. prasowe

To pierwszy w USA elektryczny pickup stworzony specjalnie dla policji. Ford ma ponad 70-letnią historię w tworzeniu wersji przeznaczonych specjalnie dla policji. Obecnie klientami Forda Pro jest ponad 12 000 wydziałów policji w USA.

mat. prasowe

Czytaj więcej

Jak w Dubaju. Czeska policja będzie patrolować drogi w Ferrari