W najnowszej rundzie finansowania, w której uczestniczyło Porsche, TriEye zebrało 19 mln dol. Koncern nie ujawnia kwoty, jaką zainwestował w TriEye. Marka dołączyła do takich udziałowców, jak Intel Capital czy Grove Ventures. M.in. od nich TriEye w poprzednich rundach finansowania zebrało w sumie 22 mln dol. Zdobyte pieniądze izraelska firma planuje przeznaczyć na rozwój technologii i zwiększenie zatrudnienia.

TriEye opracowało kamerę HD SWIR. To technologia określana mianem Shortwave Infrared (bliskiej podczerwieni). Jak podkreśla Porsche w komunikacie, kamery SWIR są kluczowe dla rozwoju kolejnych generacji systemów wspomagania kierowcy i funkcji autonomicznej jazdy. Urządzenie TriEye zainteresowało inwestorów, ponieważ charakteryzuje się małymi rozmiarami i wysoką rozdzielczością, przy stosunkowo niskiej cenie w porównaniu do istniejących obecnie na rynku rozwiązań. Spółka przekonuje, że jest gotowa do masowej produkcji. Kamera o nazwie Raven miałaby pojawić się na rynku już w przyszłym roku.

CZYTAJ TAKŻE: Europa szuka pomysłu na komunikację między pojazdami

Porsche w ostatnich miesiącach jest aktywnym graczem na rynku tzw. inwestycji wysokiego ryzyka (venture capital). Firma zainwestowała w ub. r. m.in. w startupy Gapless, WayRay, Rimac Automobil i Anagog. W tym roku uczestniczyła również wspólnie z BMW w finansowaniu Urgent.ly.