Dwa systemy: „Hazard Light Alert” i „Slippery Road Alert” są już dostępne w Szwecji i Norwegii w modelach serii 90. Od roku modelowego 2020 Volvo wprowadza je w całej Europie. Systemy bezpieczeństwa wymieniają dane w czasie rzeczywistym. W „Slippery Road Alert” system zbiera dane z czujników badających zachowanie się kół na drodze i przesyła informacje do innych modeli Volvo. Inni użytkownicy są informowani przez wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia przed wjechaniem na śliski odcinek drogi.

""

System Volvo „Slippery Road Alert” będzie oferowany od 2020 roku w całej Europie.

moto.rp.pl

System „Hazard Light Alert” ostrzega innych kierowców o niebezpiecznych miejscach, wystarczy, że któreś z jadących aut włączy światła awaryjne. Volvo oferuje aktualizację oprogramowania systemów ostrzegania o zagrożeniach dla wszystkich pojazdów od roku modelowego 2016 wyposażonych w Scalable Product Architecture (SPA) lub Compact Modular Architecture (CMA). Dotyczy to modeli Volvo XC90, S90 i V90, a także XC60, S60 i V60 jak i XC40. Spełniony musi być jeden warunek – egzemplarz musi być wyposażony w system „Volvo on call“. Nadal nie jest jasne, czy modernizacja oprogramowanie będzie bezpłatna.

""

Volvo „Hazard Light Alert”.

moto.rp.pl

Volvo od zawsze pozycjonuje się jako bezpieczna marka. Firma udostępniła swoje wyniki na potrzeby badań bezpieczeństwa i wezwała konkurencję do wykorzystania tych danych w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.