Seat testuje technologię 5G i zaprezentuje nowy pojazd koncepcyjny

Podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) Seat zaprezentuje swój najnowszy pojazd koncepcyjny.

Publikacja: 16.02.2019 11:14

Seat testuje technologię 5G i zaprezentuje nowy pojazd koncepcyjny

Foto: moto.rp.pl

Na kongresie, który odbędzie się w Barcelonie w dniach 25-28 luty zaprezentuje się 2400 wystawców ze swoimi innowacjami i technologiami z branży mobilnej. To właśnie miejsce Seat wybrał na prezentację swojego najnowszego pojazdu koncepcyjnego. Jak będzie wyglądał i czy to będzie pełnoprawny samochód tego jeszcze nie wiadomo. Póki co Seat pokazał tylko jedno zdjęcia.

""

To jedyne zdjęcie swojego pojazdu koncepcyjnego jakie Seat zaprezentował. Czyżby kolejna elektryczna hulajnoga?

moto.rp.pl

Premiera tego pojazdu to kolejny krok Seata w realizacji strategii mikromobilności, którą marka zapoczątkowała w listopadzie 2018 roku. Wtedy na Światowym Kongresie Smart City Expo, Hiszpanie zaprezentowali model eXS stworzony we współpracy z Segwayem.

""

Seat eXS stworzony został we współpracy z Segwayem.

moto.rp.pl

Luca de Meo, Prezes Seata: „Mobilność się zmienia, a nasza rola jako producenta i dostawcy samochodów, zmienia się wraz z nią. Musimy odpowiednio reagować na ten globalny trend i dostarczać nowe platformy transportu, które będą spełniały wymagania miast przyszłości. Seat chce być liderem zmian i jest mocno zaangażowany w kilka projektów związanych z mobilnością, a MWC jest idealnym miejscem, aby zaprezentować je światu.”

""

Luca de Meo, Prezes Seata.

moto.rp.pl

W ramach projektu 5G Barcelona, którego celem jest promowanie stolicy Katalonii jako lidera technologii 5G wśród europejskich metropolii, Seat i Telefónica rozpoczną także pilotażowy test platformy 5G Connected Car. Inicjatywa ma zapewnić komunikację między samochodem, otaczającą go infrastrukturą oraz innymi pojazdami i będzie pierwszym krokiem w kierunku wspólnego transportu autonomicznego.

ZOBACZ TAKŻE: Seat żegna się aż z dwoma modelami. Koniec produkcji

Na drodze
Więcej nowych dróg przed końcem roku
Na drodze
Polska stoi w korkach. Miasta mają wciąż absurdalne pomysły
Na drodze
Specjalna, bezpieczna torebka Skody
Na drodze
Suzuki wprowadza aplikację „Moje Suzuki” na smartfony